REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 1040 miejsc w przedszkolach i „zerówkach”. 1 marca rozpoczyna się nabór! (FILM)

SANOK: 1040 miejsc w przedszkolach i „zerówkach”. 1 marca rozpoczyna się nabór! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 marca rozpoczyna się nabór do przedszkoli oraz oddziałów „zerowych”. Urząd Miasta przygotował 1040 miejsc głównie dla dzieci z  Sanoka. Nabór potrwa do 15 marca.

W bieżącym roku przygotowaliśmy 865 miejsc dla dzieci w sanockich przedszkolach oraz 175 w oddziałach „zerowych” w Szkołach Podstawowych nr 1, 3, 4 oraz 6 – mówi wiceburmistrz Sanoka Marian Kurasz.

Zainteresowani rodzice karty zgłoszeniowe będą mogli pobrać w sekretariatach poszczególnych przedszkoli oraz drogą elektroniczną ze stron internetowych placówek. Listy osób zakwalifikowanych będą ogłoszone w dniu 31 marca. Rodzicom przysługuje możliwość odwołania się od decyzji komisji rekrutacyjnej w przeciągu 7 dni od pojawienia się list.

Pomimo, że nabór jeszcze się nie rozpoczął, to rodzice od początku roku oblegają przedszkola. – Od stycznia odwiedzają nas rodzice, którzy dopytują o kwestie związane z naborem. Odbieramy, także wiele telefonów w tej kwestii – mówi Elżbieta Ziajka, dyrektor Samorządowego przedszkola nr 1 w Sanoku.

Nabór odbywa się zgodnie z przyjętymi procedurami. Na pierwszeństwo mogą liczyć 5 i 6 latki, którym gmina zobowiązana jest zapewnić przedszkole lub oddział „zerowy”. Rodzice 3 i 4 latków mogą składać podanie o przyjęcie dziecka do placówki, jednak nabór będzie odbywał się zgodnie z ustalonymi kryteriami.

– W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców, którzy samotnie spawających opiekę lub niepełnosprawnych, a także najmłodsi, którzy otrzymali orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub wychowywani są w domach zastępczych. W przypadku rodziców pracujących decydującym kryterium jest zapisanie dziecka na jak największą ilość godzin do przedszkola – dodaje Marian Kurasz.

Prowadzenie przedszkoli jest zadaniem własnym  gminy. W związku z tym samorządy nie otrzymują na ten cel subwencji. Roczny koszt prowadzenie tego typu placówek  w Sanoku wynosi prawie 8 milionów złotych. Z czego mniej więcej 10% stanowią wpłaty rodziców.

Więcej w materiale filmowym.

 

15-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)