REKLAMA
REKLAMA

SHORT-TRACK: Rekord Polski i medal Anny Jasik

SPORT. Rekord Polski juniorów C pobity przez zawodniczkę UKS MOSiR Sanok Annę Jasik to najcenniejsza zdobycz sanockiej ekipy na zawodach, rozgrywanych w miniony weekend w Elblągu. Ekipa w składzie Anna Jasik, Gabriela Miccoli i Julia Skrzeszewska startowała w międzynarodowych zawodach

, kończących starty w cyklu Danubia Open Series.

Największym wydarzeniem był półfinałowy bieg na 1500m w którym Ania Jasik walczyła z czterema Czeszkami i jedną Słowaczką, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji. Wynik 2,36,784 to nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej, lepszy od poprzedniego, należącego do Oliwii Gawlicy z Opola o około 0,5 s.

– Dobra dyspozycja naszej zawodniczki nie była zaskoczeniem, ale wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania , myślę, że start w kostiumie z orłem na piersi dodatkowo uskrzydlił zawodniczkę – przyznaje trener Roman Pawłowski.

– Ania uczestniczyła w najszybszym biegu zawodów, skutecznie  walczyła z koalicją Czeszek i z wielkim poświęceniem ‘’dowiozła’’ wynik do mety – dodaje trener Jan Mazur.

Na koniec zawodów rozegrano biegi sztafetowe na dystansie 3000 m. W stawce  10-ciu sztafet, reprezentacja Polski z Anią Jasik w składzie zdobyła medal brązowy.

Foto: Jan Mazur


04-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)