REKLAMA
REKLAMA

Straż Miejska kontroluje właścicieli psów

SANOK / PODKARPACIE. Straż Miejska w Sanoku rozpoczęła kontrole wypełniania przez mieszkańców obowiązku sprzątania miejsc publicznych po swoich psach. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na to, czy właściciel ma przy sobie torbę lub worek na psie odchody.

Obowiązek posiadania zestawu sanitarnego (np. torebki – specjalnej do sprzątania po psie lub zwykłej foliowej) podczas wyprowadzania na spacer psa, nakłada na właścicieli znowelizowany „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Sanoka”. Zapis w rozdziale 6 dotyczącym powinności osób utrzymujących zwierzęta domowe, to swoiste novum, które przecież do tej pory także obowiązywało, ale nie było potwierdzone odpowiednim wpisem.

Straż Miejska, zgodnie z zapisami uchwały, rozpoczęła systematyczne kontrole. Na pierwszy ogień poszły osiedla.

– Nie będziemy od razu karać mandatem. Na razie prowadzimy akcję edukacyjną „Posprzątaj po swoim pupilu”. Informujemy o obowiązkach i wręczamy pakiet sanitarny, składający się z torby papierowej i tekturowej łopatki. Wraz z upływem czasu będziemy jednak wyciągać konsekwencje z niewypełniania obowiązków przez właścicieli psów – tłumaczy Marek Przystasz, Komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Specjalnie do tego przeznaczone pakiety można kupić w sklepach zoologicznych, niektórych supermarketach, a także w automacie w centrum miasta za 50 groszy.

– Z powodzeniem może je jednak zastąpić zwykły foliowy worek. Nam zależy na tym, żeby mieszkańcy w ogóle zaczęli sprzątać po swoich psach – mówi Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka.

Każdy wie, że należy sprzątać po swoim psie, ale niewiele osób w Sanoku to robi, mając nadzieję, że problem sam się rozwiąże. Niestety, nie rozwiąże się, dopóki sami nie zaczniemy dbać o czystość. Może nowy zapis da wymierne efekty, a na pewno będzie narzędziem do dyscyplinowania niefrasobliwych właścicieli.

źródło: UM SANOK

 

 

05-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)