REKLAMA
REKLAMA

Ujawniono zarzuty wobec marszałka Mirosława K.. Jest wniosek o areszt

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie poinformowano o siedmiu zarzutach korupcyjnych stawianych Mirosławowi K.. W latach 2011 – 2012 marszałek miał przyjmować łapówki od 1,5 tys. zł do 30 tys. zł. Śledztwo obejmuje także wątek korzyści osobistych w postaci zaspokajania potrzeb seksualnych – informuje Radio Rzeszów.

RR podaje, że Prokuratura Apelacyjna w Lublinie przedstawiła marszałkowi siedem zarzutów korupcyjnych – czynnej korupcji lub płatnej protekcji. W toku śledztwa wykazano, że w latach 2011 – 2012 Mirosław K. przyjmował korzyści majątkowe w zamian za pomoc w załatwianiu spraw w urzędach z regionu, ale także tych centralnych (prawdopodobnie chodzi o jedno z ministerstw). Jeden z zarzutów dotyczy wypłaty transzy dotacji z Unii Europejskiej. Marszałek przyjmował łapówki w wysokości od 1,5 tys. zł do 30 tys. zł. Poinformowano także, że w śledztwie pojawia się wątek korzyści osobistych w postaci zaspakajania potrzeb seksualnych. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla Mirosława K..

Oprócz Mirosława K., zatrzymano także dwóch podkarpackich przedsiębiorców: Zbigniewa S. i Stanisława T.. Usłyszeli oni zarzut wręczania korzyści majątkowych marszałkowi.

Prokuratorzy podkreślają, że jest to początkowy etap śledztwa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: Radio Rzeszów

24-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)