REKLAMA
REKLAMA

Żądał pieniędzy od innego ucznia swojej szkoły

LESKO / PODKARPACIE. 17-letni uczeń jednej z leskich szkół średnich usłyszał dziś zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Młody mieszkaniec Brzegów Dolnych uderzył i zastraszył swojego młodszego kolegę żądając od niego 10 zł.

Nie zdobył pieniędzy tylko dlatego, że młodszy uczeń nie przyniósł ich do szkoły. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Jak ustalili policjanci, 17-latek z Brzegów Dolnych zaczepił młodszego o rok ucznia tej samej szkoły, każąc mu iść ze sobą do szatni, w miejsce którego nie obejmuje szkolny monitoring. Tam uderzył młodszego ucznia w głowę i grożąc mu kazał przynieść nazajutrz pieniądze w kwocie 10 zł. Zastraszony uczeń nie pojawił się w  szkole do końca tygodnia, jednak w poniedziałek znów został zaczepiony z pytaniem o pieniądze. Wówczas zwrócił się o pomoc do wychowawców.

W myśl artykułu 282 kodeksu karnego, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przemocą lub groźbą doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

KPP Lesko

23-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)