REKLAMA
REKLAMA

Bogdan Rzońca przeciw prywatyzacji Lasów Państwowych. Poseł chce referendum

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – W środowisku polskich leśników oraz w całym społeczeństwie słychać duży niepokój związany z pracami legislacyjnymi dotyczącymi zamiaru prywatyzacji lasów państwowych. Uważam, że już samo rozpatrywanie przez rząd możliwości prywatyzacji lasów państwowych było dużą niedorzecznością – podkreśla na wstępie Poseł na Sejm RP, Bogdan Rzońca.

– Lasy to ogromne dobro narodowe stanowiące ponad 29 % powierzchni całego kraju, a szacunkowa wartość lasów i gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe to 225 897 042 tys. zł, jak wynika z odpowiedzi na moją interpelację poselską, z dnia 7 września 2012 roku. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich środowisk o wspieranie inicjatywy przeprowadzenia referendum na rzecz obrony lasów państwowych przed prywatyzacją – apeluje poseł Rzońca.


Zachęcamy do składania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Lasów Państwowych w biurze poselsko- senatorskim  Bogdana Rzońcy i Andrzeja Matusiewicza w Ustrzykach Dolnych przy ul. Rynek 6 przez wszystkich zainteresowanych przyszłością Państwowego Gospodarstwa Leśnego, Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi.

Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14.

Wniosek poparcia zawiera następujące pytania:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach  (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz.U. 2013 nr 628 poz.1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90% średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE?

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)