REKLAMA
REKLAMA

Jest 600 tys. zł dla Muzeum Historycznego z Urzędu Marszałkowskiego. Potrzeba jeszcze około 400 tys. zł (FILM / ZDJĘCIA)

Jest 600 tys. zł dla Muzeum Historycznego z Urzędu Marszałkowskiego. Potrzeba jeszcze około 400 tys. zł (FILM / ZDJĘCIA)

SANOK. Podczas XLIII sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, radni wyrazili zgodę na przekazanie kwoty 600 tys. zł na pomoc dla sanockiego Muzeum Historycznego. Tym samym, spełniły się deklaracje składane przez zarząd województwa o przekazaniu pieniędzy z budżetu na 2014 rok. Dotacja będzie nieodzownym wsparciem, ale nie rozwiąże ona wszystkich problemów finansowych sanockiej „perełki” w bieżącym roku.

Wiemy już, że w 2014 roku sanockie muzeum otrzyma: ze starostwa 700 tys. zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego 600 tys. zł. Do niezakłóconego funkcjonowania przez cały rok potrzebne jest jeszcze około 400 tys. zł. Czy w perspektywie braku niespełna 5 mln zł na działalność placówek oświatowych, powiat będzie w stanie zabezpieczyć środki potrzebne do utrzymania muzeum? Odpowiedź w przyszłym tygodniu.

Zobacz również: POWIAT SANOCKI: Dokładają do hali przy I LO 2 mln zł. A w oświacie zabraknie blisko 5 mln zł (FILM)

26-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)