POWIAT SANOCKI: Dokładają do hali przy I LO 2 mln zł. A w oświacie zabraknie blisko 5 mln zł (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Budowa hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku budzi spore emocje, zarówno wśród mieszkańców miasta jak i radnych powiatowych. Zabezpieczenie kwoty 2 mln zł na dokończenie inwestycji, w budżecie powiatu na 2014 rok, wydaje się sumą wręcz astronomiczną, w porównaniu do problemów z jakimi już boryka się oświata i jakie jeszcze przed nią.

Rozmawiając o inwestycji przy I LO, nie sposób pominąć podziękowań jakie wystosowała społeczność I LO do Rady Powiatu Sanockiego. Stąd też decyzja Komisji Oświaty Kultury i Turystyki Rady Powiatu Sanockiego o zaproszeniu na posiedzenie komisji, dyrektora I LO, Roberta Rybki.

Kontynuowanie budowy hali, w obecnych realiach finansowych powiatu sanockiego, jest o tyle kontrowersyjne, że oświata boryka się z coraz większymi problemami.

Pracując nad budżetem na 2014 rok wyliczono, że powiatowa oświata jest niedoszorowana na około 3,5 mln zł. Dziś okazuje się ponadto, że przekazana subwencja, będzie niższa od planowanej o kolejne 1 mln 200 tys. zł. Łatwo więc wyliczyć, że w obecnym roku budżetowym, tylko w oświacie zabraknie blisko 5 mln zł!

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."