REKLAMA
REKLAMA

Kanadyjski napastnik w Sanoku (FILM)

Trzeci strzelec węgiersko-rumuńskiej MOL Ligi Kanadyjczyk Jordan Knox został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank KH Sanok. 27-latek, który wyróżnia się bujną czupryną w ostatnim sezonie występował w Miszkolcu gdzie zdobył 28 goli.

Jordan Knox urodził się 12 marca 1987 roku w Tignish w Kanadzie. Jest prawoskrzydłowym napastnikiem. Mierzy 173 cm i waży 86 kg. Karierę spędził głównie w dwóch drużynach Summerside Western Capitals (MJAHL) i w uniwersyteckiej lidze CIS w zespole Prince Edward Island. W 120 meczach zanotował 110 punktów (37 goli i 73 asysty).

Przed wyjazdem do Europy otrzymał wyróżnienie dla najlepszego ucznia-sportowca kanadyjskiej uniwersyteckiej ligi CIS. W węgierskim Miszkolcu filigranowy zawodnik w 39 spotkaniach zanotował 25 goli i dorzucił 24 asysty. W play off zdobył 3 gole w 4 spotkaniach. Był trzecim strzelcem ligi, ale rozegrał mniej spotkań od dwóch najlepszych snajperów MOL Ligi.

Słyszałem dużo dobrych rzeczy o Sanoku od Mike’a Dantona i menadżera Rafała Omasty. Negocjacje poszły szybko i już nie mogę się doczekać, kiedy pojawię się w Sanoku – mówi Jordan Knox.

Jordan to zawodnik, który nigdy nie odpuszcza. Walczy o każdy centymetr lodu i włoży głowę tam, gdzie inni nie włożą kija.  Jego atutami są szybka i znakomita jazda na łyżwach oraz zadziorność. Potrafi też zdobywać bramki, co niebawem udowodni – dodaje Rafał Omasta.

Jak zapowiadają sanoccy działacze to pierwsze i nie ostatnie wzmocnienie zza oceanu. – Jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko klasowego obrońcy z Kanady – mówi Bartłomiej Klimkowski, wiceprezes Ciarko PBS Bank.


2 gole Jordana Knoxa i efektowna akcja

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

11-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)