REKLAMA
REKLAMA

Miasto zmodernizowało oświetlenie

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok kończy tegoroczne inwestycje oświetleniowe na drogach miejskich. Trwają odbiory końcowe. Największą inwestycją była modernizacja przestarzałego oświetlenia ulicznego. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

„System zielonych inwestycji – część 6 SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”.

Prace przy wymianie 1191 przestarzałych opraw lamp ulicznych na terenie miasta (w każdej dzielnicy) na nowe, najwyższej jakości, energooszczędne, rozpoczęły się już w maju br. W ramach projektu wykonano także 94 nowe szafy oświetleniowe z reduktorami mocy. Miasto szacuje, że dzięki realizacji tego zadania, uda się zaoszczędzić rocznie ok. milion złotych z budżetu miejskiego, a dodatkowo skróci się czas reakcji na awarie w sieci. Całkowity koszt projektu ok. 2,7 mln zł, w tym 45% pochodzi z dofinansowania, zaś 55% z pożyczki, spłacanej z oszczędności uzyskanych na energii elektrycznej.

Nowe oświetlenie pojawiło się także na ulicach: W. Witosa (9 nowych słupów oświetleniowych), Lipińskiego (17 nowych słupów oświetleniowych), Alei NMP (8 słupów oświetleniowych), Stankiewicza (9 słupów oświetleniowych). Inwestycje te kosztowały ok. 350 tys. zł.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook