REKLAMA
REKLAMA

David Turoň nowym obrońcą Mistrza Polski

30-letni David Turoň został nowym obrońcą Ciarko PBS Bank KH Sanok. Doświadczony obrońca pojawi się już na jutrzejszym porannym treningu. W ostatnich latach występował we Włoszech, Niemczech czy Słowacji.

– Znam bardzo dobrze umiejętności Turona gdyż trenowałem go we włoskim Fassa. Potrzebowaliśmy obrońcy, który ma mocny strzał i twardo gra ciałem – powiedział Miroslav Frycer, trener Ciarko PBS Bank.

Turon po występach we Włoszech podpisał dwuletni kontrakt z AZ Havirzow jednak po meczach sparingowych z powodów rozbieżności finansowych co do kontraktu rozstał się z klubem. We wrześniu wystąpił w meczu towarzyskim w barwach Comarch Cracovii przeciwko JKH GKS Jastrzębie, ale krakowski klub nie zdecydował podpisać się z nim kontrakt gdyż negocjuje kontrakty z amerykańskimi zawodnikami.

Turoň urodził się 4 października 1983 roku w Havirzowie. Ma 189 cm wzrostu, waży 90 kg. Karierę rozpoczynał w rodzinnym HC Havirzow. Ma za sobą wstępy w reprezentacji Czech do lat 18 i 20. Występował zza oceanem w ligach CHL, AHL i ECHL. Był draftowany do NHL w 2002 roku przez Toronto Maple Leafs. Po powrocie do Europy głównie występował na Słowacji i we Włoszech nie licząc jedno sezonowych występów w Czech i Niemczech. W ostatnim sezonie występował w Merano, który brał udział w austriackiej drugiej lidze (25 meczów, 12 goli, 10 asyst) oraz lidze włoskiej we Fassie (19 meczów, 2 gole, 7 asyst).

Sanocki klub czyni starania by jako zawodnik krajowy występował Mike Danton, który złożył niezbędne dokumenty dające prawo ubiegać się o polskie obywatelstwo.
– Jesteśmy obecnie w trakcie załatwiania formalności do PZHLu, nie powinno być z tym problemu gdyż wcześniej na tej samej podstawie został zatwierdzony Williams – wyjaśnił Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank.

za: khsanok.net

02-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)