Nalepka najlepszy w Polsce, Michalski v-ce mistrzem kraju. Sanoczanie pokazali siłę (ZDJĘCIA)

ZŁOTORYJA. 30 sierpnia okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla sanockiego sportu. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking rozgrywanych na dystansie 20 km Jerzy Nalepka okazał się najlepszy w kategorii M-60, a Andrzej Michalski zdobył srebro w kategorii M-50.

W Złotoryji (obok Legnicy) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: niepełnosprawni (dystans 5 km) oraz pozostali na dystansach 5, 10 i 20 km. Na starcie zameldowało się 171 zawodników z całego kraju. Na mistrzostwach tradycyjnie nie zabrakło reprezentantów Sanoka – Jerzego Nalepki oraz Andrzeja Michalskiego. Nalepka, kończąc zawody z czasem 2:18:04 zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii M-60. Michalski uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2:18:06, zdobywając tym samym srebrny medal w kategorii M-50. W klasyfikacji generalnej reprezentanci Grodu Grzegorza zajęli kolejno 4 i 5 miejsce, tracąc do zwycięzcy zawodów K. Skiby (mistrza świata w półmaratonie) niecałe 2 minuty. Na dystansie 10 km zwyciężył Marcin Michalec z Krosna.

Zawody odbywały się na legendarnej, ponad pięciokilometrowej pętli charakterystycznej ze względu na podejście o łącznej długości ok 400 metrów, wznoszące się na wysokość ok 80 metrów.