REKLAMA
REKLAMA

Nie wiesz jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Jesteś w trakcie urządzania mieszkania? Chcesz zaaranżować je w stylu nowoczesnym? Na pierwszy rzut oka to nic trudnego, w końcu na rynku jest taki wybór! Jednak, gdy zaczniemy już dobierać konkretne meble i dodatki przychodzi obawa, czy zachowamy dobry smak i nie wprowadzimy chaosu.

Jeśli chcesz, by mieszkanie wyglądało nowocześnie, przede wszystkim musisz postawić na minimalizm. Czasy, gdy całe pomieszczenia zastawiało się meblami i dodatkami bezpowrotnie minęły, ale jakieś meble trzeba mieć. Chociażby po to, aby mieć miejsce na przechowywanie naszych cennych przedmiotów. W tym celu najlepiej sprawdzi się komoda. Zajmuje mało miejsca, jest ozdobą pokoju, a zarazem miejscem do przechowywania przedmiotów.


Oprócz minimalizmu, w nowoczesnym wnętrzu ważna jest również prostota. Dlatego musimy zrezygnować z wszelkich ozdobników i zbyt wielu detali. Meble muszą być proste, kubistyczne.


Aby uzyskać efekt nowoczesnego wnętrza, należy w ten sposób zagospodarować przestrzeń, aby wydawała się na większą, przestronną. Stąd bardzo modne są obecnie meblościanki. Dzięki nim zyskujemy dużo przestrzeni, a część mebli, które wiszą na ścianie, stanową również oryginalną ozdobę.

Stara jak świat zasada mówi, że jasny kolor powiększa optycznie. Dzieje się tak dlatego, że jasne barwy oszukują nasze oko, powodując że obiekty w tych kolorach wydają się być dalej. Zróbmy użytek z tej starej reguły i wstawmy do pomieszczenia szalenie modne w tym sezonie białe meble. Jeśli wybrane meble są wykończone w wysokim połysku, odbite od nich światło doda elegancji całemu wnętrzu.

Szeroka oferta takich mebli znajduję się na stronie sklepu Vivaldi Meble. Znajdziemy tam meblościanki, komody, szafy, stoliki RTV, ławy, łóżka i inne.

Prostym i skutecznym sposobem na wizualne powiększenie mieszkania jest wypełnienie go elementami ze szkła. Szerokie zastosowanie szklanego materiału umożliwia stworzenie estetycznej i funkcjonalnej aranżacji każdego pomieszczenia. Szklane elementy znajdziemy w wielu meblościankach i komodach. Coraz większą popularność zyskują szafy z frontami wykonanymi ze szkła.

Nie należy zapominać, że efekt finalny, w postaci nowocześnie urządzonego mieszkania ma dobrze służyć mieszkańcom i być funkcjonalne. Dlatego nie zapominajmy nigdy o najważniejszej zasadzie jaką jest praktycyzm.

 

Tekst sponsorowany

04-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook