REKLAMA
REKLAMA

REGION: Kradzione pojazdy zatrzymane na granicy (ZDJĘCIA)

W tym ubiegłym funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG  udaremnili kilka prób przemytu kradzionych pojazdów oraz części pojazdów. W poniedziałek 20 października strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali  42-letniego obywatela Ukrainy

, który usiłował wywieźć z  terytorium Unii Europejskiej , 80 części pochodzących z Mercedesa Sprintera – skradzionego trzy dni wcześniej w Berlinie. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów to 14 tysięcy złotych.

Dwa dni później również w przejściu granicznym w Medyce, udaremniono próbę wywiezienia na Ukrainę silnika i skrzyni biegów – pochodzących z samochodu marki Mercedes Vito . Pojazd został skradziony na terytorium Czech.  Próbował je przewieźć przez polsko – ukraińską granicę  31-letni obywatel Ukrainy. Wartość zatrzymanych podzespołów to 3,5 tysiąca złotych.

W tym samym dniu, funkcjonariusze SG z Medyki, podczas granicznej kontroli pojazdu stwierdzili przerobienie pola numerowego cysterny marki Magyar (r. prod. 1991).  Wartości cysterny szacowana jest na ok. 70 tysięcy złotych.  Kierowcą zespołu pojazdów, w skład których wchodziła cysterna, był 53-letni ob. Ukrainy.

W  czwartek 23 października, funkcjonariusze SG z Medyki, ujawnili zdekompletowane nadwozie samochodu marki BMW X5(r. prod. 2007) . Zostało ono porzucone na parkingu w rejonie drogowego przejścia granicznego w Medyce.  W trakcie dokonanych sprawdzeń ustalono, iż pojazd został skradziony na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość nadwozia to około 6 tys. PLN.

Natomiast funkcjonariusze z Korczowej zatrzymali wczoraj dwa skradzione rowery. Jeden marki Triumph o wartości 2000 złotych a drugi marki CYCO o wartości 700 złotych. Rowery zostały skradzione na terenie Niemiec.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

BOSG

27-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)