REKLAMA
REKLAMA

Rymanowianin 18. na Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu (ZDJĘCIA)

W dniach 14-22 wrzesień 2014 odbyły się 36. Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu w stolicy Litwy, Wilnie. Miło nam poinformować iż Polskę reprezentował nasz kolega, rymanowianin, Grzegorz Nowotarski.

W rozmowie Grzegorz opowiada o uczestnictwie w Mistrzostwach Świata:
– Sam start w Mistrzostwach Świata był dla Mnie wielkim wyróżnieniem oraz wielkim wyzwaniem, w zawodach wzięło udział ponad 900 osób z 46 krajów. Konkurencja była naprawdę wysoka, liczyliśmy na kilka medali w kategoriach seniorskich, lecz nawet nasi najlepsi zawodnicy nie poradzili sobie z Rosjanami, Ukraińcami bądź Bułgarami. Ja ostatecznie uplasowałem się na 18 miejscu, jestem dumny z tego wyniku, choć czuję lekki niedosyt. Gdyby nie braki w technice myślę, że byłbym kilka oczek wyżej – mówi Grzegorz Nowotarski.

Eliminacje do pierwszej 30-stki rymanowianin przeszedł bez większych problemów, 19 września odbyły się finały najlepszych na świecie w poszczególnych kategoriach. Do finałowej rywalizacji przystąpiło 23 zawodników, pozostała 7 osób niestety nie przystąpiły do startu ze względu na uszkodzone mięśnie podczas eliminacji.
– Podczas finałów pokonałem dwóch Hiszpanów, Szwajcara, Węgra i Rumuńczyka, kolejną walkę przegrałem z Nicolasem Lindbergiem ze Szwecji i spadłem do grupy B, z całkowitej rywalizacji wyeliminował Mnie Emanuele Pavanello z Włoch, który ostatecznie uplasował się na 7 pozycji. Cały turniej wygrał OLEH ZHOKH z Ukrainy.

Niestety Polska w kategorii senior nie zdobyła żadnego medalu w tym roku. Najlepsze lokaty z reprezentantów Polski zajęli Marlena Wawrzyniak, (ubiegłoroczna mistrzyni świata, obecnie 5 miejsce), Dawid Bartosiewicz (14 miejsce), Mariusz Podgórski (17 miejsce).

– Myślę, że cała kadra wyciągnęła jakieś lekcje z tych mistrzostw i zmotywowały one większość do przeanalizowania swojego treningu oraz do wprowadzenia kilku zmian. Tak czy owak jesteśmy dumni z tego, że dostaliśmy szansę reprezentowania naszego kraju na najważniejszych zawodach na świecie. Nie można również zapomnieć o moich sponsorach bez których ciężko jest wyjechać na takiej rangi zawody, w szczególności należą się podziękowania Marcinowi Bolanowskiemu Sklep Auto Części Rymanów oraz Justynie Szepieniec Zajazd Jaś Wędrowniczek z Rymanowa. Dziękuje również kibicom oraz klubowiczom ze Spartan Rymanów, którzy wspierali Mnie mentalnie, duchowo oraz treningowo podczas przygotowań. Myślę że w przyszłości ciężką pracą Rymanów stanie na podium Mistrzostw Europy oraz Świata – kończy optymistycznie Grzegorz Nowotarski.


Spartan Rymanów
materiały nadesłane

24-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)