REKLAMA
REKLAMA

Rymanowianin 18. na Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu (ZDJĘCIA)

W dniach 14-22 wrzesień 2014 odbyły się 36. Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu w stolicy Litwy, Wilnie. Miło nam poinformować iż Polskę reprezentował nasz kolega, rymanowianin, Grzegorz Nowotarski.

W rozmowie Grzegorz opowiada o uczestnictwie w Mistrzostwach Świata:
– Sam start w Mistrzostwach Świata był dla Mnie wielkim wyróżnieniem oraz wielkim wyzwaniem, w zawodach wzięło udział ponad 900 osób z 46 krajów. Konkurencja była naprawdę wysoka, liczyliśmy na kilka medali w kategoriach seniorskich, lecz nawet nasi najlepsi zawodnicy nie poradzili sobie z Rosjanami, Ukraińcami bądź Bułgarami. Ja ostatecznie uplasowałem się na 18 miejscu, jestem dumny z tego wyniku, choć czuję lekki niedosyt. Gdyby nie braki w technice myślę, że byłbym kilka oczek wyżej – mówi Grzegorz Nowotarski.

Eliminacje do pierwszej 30-stki rymanowianin przeszedł bez większych problemów, 19 września odbyły się finały najlepszych na świecie w poszczególnych kategoriach. Do finałowej rywalizacji przystąpiło 23 zawodników, pozostała 7 osób niestety nie przystąpiły do startu ze względu na uszkodzone mięśnie podczas eliminacji.
– Podczas finałów pokonałem dwóch Hiszpanów, Szwajcara, Węgra i Rumuńczyka, kolejną walkę przegrałem z Nicolasem Lindbergiem ze Szwecji i spadłem do grupy B, z całkowitej rywalizacji wyeliminował Mnie Emanuele Pavanello z Włoch, który ostatecznie uplasował się na 7 pozycji. Cały turniej wygrał OLEH ZHOKH z Ukrainy.

Niestety Polska w kategorii senior nie zdobyła żadnego medalu w tym roku. Najlepsze lokaty z reprezentantów Polski zajęli Marlena Wawrzyniak, (ubiegłoroczna mistrzyni świata, obecnie 5 miejsce), Dawid Bartosiewicz (14 miejsce), Mariusz Podgórski (17 miejsce).

– Myślę, że cała kadra wyciągnęła jakieś lekcje z tych mistrzostw i zmotywowały one większość do przeanalizowania swojego treningu oraz do wprowadzenia kilku zmian. Tak czy owak jesteśmy dumni z tego, że dostaliśmy szansę reprezentowania naszego kraju na najważniejszych zawodach na świecie. Nie można również zapomnieć o moich sponsorach bez których ciężko jest wyjechać na takiej rangi zawody, w szczególności należą się podziękowania Marcinowi Bolanowskiemu Sklep Auto Części Rymanów oraz Justynie Szepieniec Zajazd Jaś Wędrowniczek z Rymanowa. Dziękuje również kibicom oraz klubowiczom ze Spartan Rymanów, którzy wspierali Mnie mentalnie, duchowo oraz treningowo podczas przygotowań. Myślę że w przyszłości ciężką pracą Rymanów stanie na podium Mistrzostw Europy oraz Świata – kończy optymistycznie Grzegorz Nowotarski.

resize-of-dscf3271


Spartan Rymanów
materiały nadesłane

24-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)