REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Rynek parkingiem dla naczep? Miasto szuka dodatkowego źródła dochodu? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od wczoraj na sanockim Rynku parkuje naczepa samochodu ciężarowego. Czy miasto w ramach szukania dodatkowych źródeł dochodów będzie wynajmować plac pod parking? A jeżeli nie, to gdzie jest Straż Miejska? Wszystkich zaniepokojonych taką sytuacją, uspokajamy.

Naczepa posłuży za scenę, podczas spotkania sylwestrowego burmistrza z mieszkańcami miasta.

– W związku z trudną sytuacja finansową Miasto organizuje w tym roku sylwestra własnymi siłami. To pozwala zminimalizować koszty. W tym roku nie wynajmujemy sceny i nagłośnienia – to był główny koszt w minionych latach. Zamiast sceny otrzymaliśmy na ten czas nieodpłatnie naczepę, na której zostanie zainstalowane nagłośnienie użyczone nieodpłatnie przez Miejską Bibliotekę. Obsługa sprzętu, muzyka oraz prowadzenie imprezy w tym roku także pozostanie w gestii miejskich pracowników – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Sanoka.

SANOCKI RYNEK NA ŻYWO – KLIKNIJ

Biorąc pod uwagę te oszczędności, miasto na imprezę sylwestrową wyda niewiele ponad 4 tys. zł. 3,5 tys. zł to koszt pokazu sztucznych ogni. Po stronie wydatków pozostanie ponadto wynajęcie ochrony i zabezpieczenie medyczne w trakcie spotkanie sylwestrowego.

Dla porównania ubiegłoroczny impreza na Rynku kosztowała ponad 20 tys. zł

Złożyło się na to pokaz sztucznych ogni, wynajęcie sceny i nagłośnienia oraz koncert zespołu. Dodatkowym kosztem była także ochrona i zabezpieczenie medyczne.

W przyszłym będzie lepiej ?
Watro dodać, że już dziś rozważane są możliwości zorganizowania imprezy sylwestrowej z prawdziwego zdarzenia w przyszłym roku tak by usatysfakcjonować mieszkańców – pozyskując na ten cel dodatkowe środki zewnętrzne.

Tegoroczny Sylwester na sanockim Rynku rozpocznie się o godz. 23.30. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni oraz wspólne życzenia noworoczne.

red.

ZOBACZ TAKŻE:
SYLWESTER W SANOKU: Pokaz sztucznych ogni, życzenia noworoczne…

SANOCKI RYNEK NA ŻYWO – KLIKNIJ

31-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)