REKLAMA
REKLAMA

Strzyżowski, Danton i Gwiżdż ukarani za awantury na rozgrzewce

SANOK / PODKARPACIE. Wydział Gier i Dyscypliny PZHL podjął decyzje w sprawie niesportowego zachowania zawodników na rozgrzewkach przedmeczowych. Związek nałożył kary upomnienia na zawodników: Michaela Dantona i Marka Strzyżowskiego oraz Artura Gwiżdża.

Wydział Gier i Dyscypliny PZHL po zapoznaniu się z załącznikami do protokołów meczowych oraz raportami delegatów wszczął postępowanie dyscyplinarne w niniejszej sprawie. W swoim wyjaśnieniu sędzia główny oraz obserwator meczu z 10.03.2014 (Ciarko PBS Bank KH Sanok – JKH GKS Jastrzębie) napisali, iż podczas rozgrzewki doszło do spięcia między zawodnikami drużyny sanockiej i jastrzębskiej, a w konsekwencji powstała przepychanka między zawodnikami. Wracający z rozgrzewki sędziowie, celem zapobieżenia dalszemu zaostrzeniu sytuacji, weszli na lód i ostudzili emocje zawodników. Po meczu kierownik drużyny gospodarzy stwierdził, iż przyczyną zaistniałej sytuacji było przekroczenie linii środkowej w trakcie rozgrzewki przez zawodnika JKH GKS Filipa Stoklasy, a następnie pchnięcie go lub zaatakowanie „crossem” przez Michaela Dantona z drużyny sanockiej. W czasie tego incydentu ucierpiało dwóch zawodników gospodarzy.

Z kolei, na meczu finałowym PHL w dniu 24.03.2014 (GKS Tychy – Ciarko PBS Bank KH Sanok) doszło do incydentu pomiędzy zawodnikami z Tychów i Sanoka. Zgodnie z opisem sędziowskim, w trakcie rozgrzewki zawodnik gości Marek Strzyżowski zaatakował zawodnika Tychów Artura Gwiżdża kijem trzymanym oburącz. Zaatakowany zawodnik „oddał” Strzyżowskiemu, uderzając go pięścią w głowę. Po tym zdarzeniu zawodnicy obu drużyn zjechali się do linii czerwonej, prowokując się werbalnie. Na szczęście, nic więcej się nie wydarzyło i zawodnicy po chwili wrócili do ćwiczeń. Później na lód wyjechał zawodnik Sanoka Michael Danton, który prowokował publiczność gestami i werbalnie.

Incydenty tego typu zaczęły się pojawiać pod koniec rundy zasadniczej natomiast nasiliły się w fazie play-off. W związku z tym, Wydział Sędziowski uczulił obserwatorów i sędziów głównych na zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie zawodników podczas rozgrzewek przedmeczowych.

WGiD podkreślił, że nie będzie tolerować tego typu zachowań zawodników. W razie powtórzenia się incydentu, Wydział będzie stosował ostrzejsze kary dyscyplinarne, włącznie z karą okresowej dyskwalifikacji, nawet w fazie finałowej play-off.

źródło: PZHL

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)