REKLAMA
REKLAMA

Złoci juniorzy podpisali kontrakty z Ciarko PBS Bank KH Sanok

Trzech 18-letnich zawodników mistrza Polski Juniorów podpisało kontrakty z seniorską drużyną Ciarko PBS Bank. Są nimi napastnicy Radosław Sawicki i Dariusz Wanat oraz obrońca Mateusz Gębczyk. W piątek zawodnicy przejdą badania, a 2 czerwca rozpoczną treningi do nowego sezonu.

Radosław Sawicki urodził się 8 sierpnia 1995 roku. Ma 179 cm wzrostu, waży 75 kg. Jest wychowankiem klubu z Sanoka. W sezonie 2013/2014 rozegrał 41 spotkań w barwach młodzieżowej drużyny z Popradu (Słowacja). Sawicki zanotował 14 bramek i 12 asyst. Na fazę play-off wrócił do juniorów CLJ Ciarko PBS Bank KH Sanok zostając najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny (7 goli i 10 asyst) i zdobywając z nią złoty medal. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

Na pewno chce wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, grać regularnie i zdobywać punkty. Z drużyną na pewno będziemy walczyć o jak najwyższe cele – mówi utalentowany napastnik. – W Popradzie rozegraliśmy z Maćkiem Bielcem o wiele więcej meczów niż koledzy z Sanoka, na szybszym poziomie i ze starszymi zawodnikami. Na pewno nabrałem tam niezbędnego doświadczenia do gry w seniorskiej lidze – podsumował Sawicki pobyt na Słowacji.

Z drużyną związali się też wychowankowie Oświęcimia napastnik Dariusz Wanat i obrońca Mateusz Gębczyk, którzy są zawodnikami Sanoka od trzech sezonów. Tak jak Sawicki zdobywali w poprzednim sezonie złoty medal CLJ, a rok wcześniej triumfowali w juniorze młodszym.

Wanat był najskuteczniejszym zawodnikiem Centralnej Ligi Juniorów sezonu zasadniczego. W 22 meczach zanotował 52 punkty za 22 gole i 34 asyst. W play-off dorzucił dwa gole i dwie asysty. Rozegrał dwa mecze w seniorskiej drużynie notując nawet punkt za asystę przeciwko 1928 KTH Krynica. Obrońca Mateusz Gębczyk w CLJ rozegrał 26 meczów, notując 32 punkty (15 goli i 17 asyst) co dało mu miano najskuteczniejszego defensora. W zwycięskim play-offie w 8 meczach dorzucił gola i trzy asysty. Zaliczył też debiut w seniorach przeciwko Krynicy, notując także asystę.

Zawodnicy podpisali kontrakty do zakończenia sezonu 2014/2015.

Do tej pory, sanocki klub zawarł umowy z 12 zawodnikami:

Mateusz Skrabalak, Hubert Demkowicz, Rafał Ćwikła, Rafał Dutka, Robert Kostecki, Bogusław Rąpała, Marek Strzyżowski, Mateusz Wilusz, Krzysztof Zapała, Radosław Sawicki, Dariusz Wanat, Mateusz Gębczyk.

źródło: Red., Ciarko PBS Bank KH Sanok

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)