REKLAMA
REKLAMA

13-latek z prętem w ręce przetransportowany śmigłowcem do szpitala

MYCZKOWCE / PODKARPACIE. 13-letni chłopiec, który w minioną niedzielę nabił się na ogrodzenie kościoła w Myczkowcach przebywa obecnie w leskim szpitalu. Lekarze na razie nie udzielają żadnych informacji o stanie zdrowia poszkodowanego.

Nie znamy dokładnych okoliczności zdarzenia. Chłopiec mógł przechodzić przez ogrodzenie i się z niego ześlizgnąć – relacjonuje Stefan Zubel, kierownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku. – 13-latek z wbitym w przedramieniu prętem o grubości ok. 1,5 cm, wyglądającym jak włócznia, został przetransportowany helikopterem LPR do najbliższego SOR-u.

Jak relacjonuje Stefan Zubel najbardziej skomplikowanym w całej akcji ratunkowej był właśnie transport, ponieważ chłopiec trafił do szpitala z fragmentem ogrodzenia.

Strażacy wycięli około metra kwadratowego ogrodzenia. Nie było ono typowe, co utrudniało całą akcję – dodaje Zubel. – Chłopiec był cały czas przytomny, nie miał też żadnego krwotoku zewnętrznego. Trudno nam jednak mówić o ewentualnych powikłaniach. Z pewnością wiele wyjaśniło się po wyciągnięciu pręta.

Przybyli na miejsce ratownicy zaopatrzyli rannego chłopca i przekazali go pod opiekę lekarzom.

Red.

lpr3

foto: archiwum eSanok.pl

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)