REKLAMA
REKLAMA

20-latek uciekał przed policją. Kierowca bez uprawnień, pasażerowie z narkotykami

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę suzuki, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Kłopoty będą też mieć jego pasażerowie, przy których znaleziono narkotyki.

W sobotę około godz. 17, policjanci z brzozowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Grabownicy Starzeńskiej zauważyli samochód, którego kierowca wyprzedzał inne prawidłowo jadące pojazdy w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Radar wskazał 91 km/h. Widząc to, policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierujący zlekceważył to i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna siedzący za kierownicą suzuki nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i kontynuował ucieczkę. Za wzniesieniem wjechał pomiędzy zabudowania i na pobliskim parkingu porzucił pojazd. Kierowca i pasażerowie suzuki zaczęli uciekać pieszo.

brzo

Po upływie zaledwie kilku minut policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 lat. Jak ustalono byli pasażerami suzuki. W trakcie kontroli jeden z mężczyzn dobrowolnie wydał policjantom urządzenie do mielenia suszu roślinnego tzw. młynek oraz narkotyki, które ukrywał przy sobie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania byli pijani. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki w samochodzie. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Na podstawie zgromadzonych dowodów 18-latkom postawiono zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodzi ludzie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do winy. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat

Policjanci ustalili kierowcę suzuki oraz dwie pozostałe pasażerki. Wszyscy to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało 20-latek uciekający przed policjantami nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, zostały mu cofnięte. Prawdopodobnie dlatego mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej. Kierowca odpowie za nie stosowanie się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nie ominie go również kara za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

rbr

źródło: KPP Brzozów

13-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)