REKLAMA
REKLAMA

20-latek uciekał przed policją. Kierowca bez uprawnień, pasażerowie z narkotykami

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę suzuki, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Kłopoty będą też mieć jego pasażerowie, przy których znaleziono narkotyki.

W sobotę około godz. 17, policjanci z brzozowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Grabownicy Starzeńskiej zauważyli samochód, którego kierowca wyprzedzał inne prawidłowo jadące pojazdy w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Radar wskazał 91 km/h. Widząc to, policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierujący zlekceważył to i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna siedzący za kierownicą suzuki nie reagował na sygnały dawane przez policjantów i kontynuował ucieczkę. Za wzniesieniem wjechał pomiędzy zabudowania i na pobliskim parkingu porzucił pojazd. Kierowca i pasażerowie suzuki zaczęli uciekać pieszo.

brzo

Po upływie zaledwie kilku minut policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 lat. Jak ustalono byli pasażerami suzuki. W trakcie kontroli jeden z mężczyzn dobrowolnie wydał policjantom urządzenie do mielenia suszu roślinnego tzw. młynek oraz narkotyki, które ukrywał przy sobie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania byli pijani. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki w samochodzie. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Na podstawie zgromadzonych dowodów 18-latkom postawiono zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodzi ludzie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do winy. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat

Policjanci ustalili kierowcę suzuki oraz dwie pozostałe pasażerki. Wszyscy to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało 20-latek uciekający przed policjantami nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, zostały mu cofnięte. Prawdopodobnie dlatego mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej. Kierowca odpowie za nie stosowanie się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nie ominie go również kara za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

rbr

źródło: KPP Brzozów

13-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)