REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOK: Podgórze, Dąbrówka i Sanok-Bukowsko. Drogi do remontu z dofinansowaniem wojewody

SANOK / PODKARPACIE. Dwie drogowe inwestycje powiatowe i jedna miejska znalazły się na liście rankingowej wniosków o 50% dofinansowanie w 2016 roku.

Środki pomogą wyremontować ulicę Podgórze w Sanoku, odcinek drogi Sanok-Bukowsko, a także zmodernizować miejskie ulice w dzielnicy Dąbrówka. Łącznie do Sanoka może trafić blisko 2 mln zł.

Dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego będzie przyznawane w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. 30 listopada powstała wstępna lista rankingowa zadań, które mają szansę otrzymać połowę środków potrzebnych do realizacji inwestycji. Drugą część musi zabezpieczyć organ składający podanie.

Do wojewody wpłynęło 128 wniosków. Z przyczyn formalnych odrzucono 25. Wnioskodawcom przysługuje prawo odwołania. Po analizie i decyzji odnośnie poszczególnych zastrzeżeń, nie później niż do 30 grudnia zostanie opublikowana ostateczna lista zakwalifikowanych projektów. Na końcu przyznanie środków aprobuje minister. Wiążąca decyzja powinna zapaść do końca stycznia.

Na liście znalazły się dwie inwestycje powiatowe i jedna miejska. Magistrat postawił na wyremontowanie ulic w dzielnicy Dąbrówka. Z kolei starostwo zmodernizuje odcinek drogi Sanok-Bukowsko oraz wspólnie z miastem złoży się na wkład własny przy projekcie dotyczącym poprawy stanu nawierzchni ulicy Podgórze. Przypomnijmy, że obie jednostki samorządu porozumiały się i po połowie „zrzuciły” na wkład do zadania. Z obu kas wypłynie po 150 tys. zł.

Informowaliśmy o tym tutaj:
Ulica Podgórze w Sanoku do remontu. Wspólnymi siłami miasta i powiatu (FILM, ZDJĘCIA).

Wartość zadania:

– Przebudowa ulic w dzielnicy Dąbrówka na terenie miasta Sanoka – 1 836 379,53 zł (dofinansowanie: 918 189 zł),

– Przebudowa drogi powiatowej nr 2212R Sanok-Bukowsko w km od 6+180 do 6+673 oraz od 12+000 do 13+090 – 1 517 595,06 zł (dofinansowanie: 758 797 zł),

– Przebudowa drogi powiatowej ul. Podgórze w Sanoku – 609 997,55 zł (dofinansowanie: 304 998 zł).

CiesDamian Biskupzymy się, że dwa zadania zgłoszone przez starostwo zostały ujęte na liście rankingowej. Mnie osobiście, jako radnego powiatowego z miasta Sanoka najbardziej cieszy remont ulicy Podgórze, z której korzysta tak wielu mieszkańców. Nie do przecenienia jest współpraca miasta z powiatem. To już kolejny projekt realizowany wspólnymi siłami. W poprzedniej kadencji nie było to możliwe. Mam nadzieje że wszystkie projekty złożone przez powiat i miasto przejdą do realizacji – mówi Damian Biskup, członek zarządu powiatu sanockiego.

ZOBACZ WSTĘPNĄ LISTĘ RANKINGOWĄ – KLIKNIJ

1212


Ulica Podgórze w Sanoku do remontu. Wspólnymi siłami miasta i powiatu (FILM, ZDJĘCIA)

Tak wygląda obecnie ulica Podgórze w Sanoku

04-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)