REKLAMA
REKLAMA

300 paczek papierosów ukryte w zbiorniku paliwa

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 46-letni obywatel Ukrainy próbował przemycić do Polski 300 paczek papierosów. Mimo, że specjalnie przerobił samochód i posypał kawą tytoniową kontrabandę, nie oszukał ani czujności ani doświadczenia celników, którzy ze znalezieniem ukrytych papierosów nie mieli żadnych problemów.

13 stycznia okazał się pechowy dla 46-letniego obywatela Ukrainy, który w południe przekraczał przejście graniczne w Krościenku. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym marki Opel, w którego zbiorniku paliwa funkcjonariusze Służby Celnej wykryli 300 paczek papierosów.  Pomimo, że kierowca przerobił zbiornik, a jego wnętrze wysypał kawą, której zapach miał w jego domyśle zmylić węch psa Służby Celnej, to celnicy bez trudu odkryli ukryte papierosy.

pap_13.01.2015
Funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali papierosy do dalszego postępowania. W sprawie zatrzymany został także samochód, który został specjalnie przystosowany do przemytu oraz kwota 500 złotych na poczet kary, jaka grozi przemytnikowi.

Mimo różnych pomysłów na sposób przemycenia nielegalnych towarów, każdego dnia doświadczenie i czujność funkcjonariuszy a także specjalistyczny sprzęt i psy wykorzystywane do kontroli udaremniają mniejsze lub większe próby przemytu wyrobów tytoniowych.

pap_13.01.2015_1

W ubiegłym roku Służba Celna w woj. podkarpackim zatrzymała ponad 40 mln sztuk nielegalnych papierosów.  373 razy celnicy zatrzymali także samochody, które jak tym przypadku zostały przerobione do przemytu.

źródło: Izba Celna w Przemyślu

19-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)