REKLAMA
REKLAMA

8 KWIETNIA: 101 zabawek W Miejskiej Bibliotece Publicznej

SANOK / PODKARPACIE. Po sukcesie zeszłorocznej wystawy „Pory roku w Skansenie’’ wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mają dla nas kolejną propozycję. Tegoroczna wystawa „101 zabawek” jest dziesiątą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a siedemnastą w Sanoku prezentacją ich dorobku.

Podsumowuje roczny projekt autorstwa Katarzyny Bryt i Stanisława Makarczaka, realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej, rękodzieła i techniki. Tłem wystawy będą piękne prace plastyczne wykonane przez uczestników koła plastyczno-malarskiego działającego w ramach projektu „Ja też potrafię’’, współfinansowanego przez Unię Europejską, a prowadzonego przez K. Bryt. Wszystkie zabawki i gry przedstawione na tej wystawie powstały z surowców i materiałów odpadowych.

Do wykonania wymyślonych przeze mnie zabawek użyto papierowych rolek, tektury, plastikowych butelek, gazet oraz skrawków materiałów i wielu niepotrzebnych drobiazgów, które udało nam się uratować przed trafieniem do kosza – mówi Katarzyna Bryt. – Pomysłów na zabawki dostarczyli mi sami uczniowie i moja 2,5-letnia córka.

A Stanisław Makarczak dodaje: – Zabawki i gry zręcznościowe, które powstały na moich zajęciach, zostały wykonane z drewna i opadów tworzyw drzewnych. Zaprezentowane przedmioty z pewnością pozwolą rodzicom przenieść się do czasów dzieciństwa, kiedy to większość zabawek wykonywano z drewna.

Wystawa ma zachęcić dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnego, kreatywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, z dala od komputera i telewizji – uczyć gospodarności, oszczędności materiału oraz kształcić umiejętność organizacji pracy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zbierali i przynosili do szkoły materiały potrzebne do zajęć – dzieciom, nauczycielom, przyjaciołom.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 8 kwietnia o godz. 11 do Galerii „20” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Wystawę będzie można oglądać do 4 maja br. w godzinach pracy MBP.

materiał nadesłany

101 zabawek

02-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)