REKLAMA
REKLAMA

8 KWIETNIA: 101 zabawek W Miejskiej Bibliotece Publicznej

SANOK / PODKARPACIE. Po sukcesie zeszłorocznej wystawy „Pory roku w Skansenie’’ wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mają dla nas kolejną propozycję. Tegoroczna wystawa „101 zabawek” jest dziesiątą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a siedemnastą w Sanoku prezentacją ich dorobku.

Podsumowuje roczny projekt autorstwa Katarzyny Bryt i Stanisława Makarczaka, realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej, rękodzieła i techniki. Tłem wystawy będą piękne prace plastyczne wykonane przez uczestników koła plastyczno-malarskiego działającego w ramach projektu „Ja też potrafię’’, współfinansowanego przez Unię Europejską, a prowadzonego przez K. Bryt. Wszystkie zabawki i gry przedstawione na tej wystawie powstały z surowców i materiałów odpadowych.

Do wykonania wymyślonych przeze mnie zabawek użyto papierowych rolek, tektury, plastikowych butelek, gazet oraz skrawków materiałów i wielu niepotrzebnych drobiazgów, które udało nam się uratować przed trafieniem do kosza – mówi Katarzyna Bryt. – Pomysłów na zabawki dostarczyli mi sami uczniowie i moja 2,5-letnia córka.

A Stanisław Makarczak dodaje: – Zabawki i gry zręcznościowe, które powstały na moich zajęciach, zostały wykonane z drewna i opadów tworzyw drzewnych. Zaprezentowane przedmioty z pewnością pozwolą rodzicom przenieść się do czasów dzieciństwa, kiedy to większość zabawek wykonywano z drewna.

Wystawa ma zachęcić dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnego, kreatywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, z dala od komputera i telewizji – uczyć gospodarności, oszczędności materiału oraz kształcić umiejętność organizacji pracy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zbierali i przynosili do szkoły materiały potrzebne do zajęć – dzieciom, nauczycielom, przyjaciołom.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 8 kwietnia o godz. 11 do Galerii „20” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Wystawę będzie można oglądać do 4 maja br. w godzinach pracy MBP.

materiał nadesłany

101 zabawek

02-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)