REKLAMA
REKLAMA

A chcieli tylko odlecieć do Londynu…

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce zatrzymali „międzynarodową” parę: 29 – letniego Ukraińca, który usiłował nielegalnie przekroczyć granicę oraz jego partnerkę 42 – letnią Litwinkę, która chciała mu w tym pomóc.

29 – latek zgłosił się w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów – Jasionka do odprawy na wylot do Londynu. Do kontroli granicznej okazał rumuński paszport. Funkcjonariusze Straży Granicznej szybko ustalili, że dokument jest fałszywy. Mężczyzna przyznał się, że rzeczywiście posłużył się podrobionym dokumentem a jego oryginalny paszport aktualnie znajduje się w bagażu jego partnerki Litwinki, która tym samym rejsem miała lecieć do Londynu. Strażnicy graniczni w bagażu kobiety znaleźli autentyczny paszport potwierdzający tożsamość Ukraińca,  dodatkowo ujawnili w nim przerobiony rumuński dowód osobisty zawierający fotografię zatrzymanego cudzoziemca oraz 20 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

Ukrainiec przyznał się, że za wyrobienie rumuńskiego paszportu, dowodu osobistego oraz prawa jazdy zapłacił 2200 euro mężczyźnie poznanemu na Ukrainie przez Internet.

Zatrzymanemu cudzoziemcowi postawiono zarzut popełnienia przestępstwa: fałszerstwo dokumentów oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy, Litwinka otrzymała zarzut pomagania w nielegalnym przekroczeniu granicy. Oboje dobrowolnie poddali się karze grzywny.

Ponadto Komendant Placówki SG w Rzeszowie – Jasionce wydał obywatelowi Ukrainy decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku. Ukrainiec jeszcze wczoraj został dowieziony pod konwojem do granicy Polski z Ukrainą w Medyce celem wykonanie decyzji. Wobec Litwinki skierowano dodatkowo do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia z związku z popełnieniem przestępstwa karno – skarbowego. Po zakończeniu czynności procesowych kobiecie zezwolono na kontynuowanie podróży do Wielkiej Brytanii.

full_875491c8f4793e8d62588f2f1aaa113c

źródło: BiOSG

02-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)