REKLAMA
REKLAMA

Alicja Wosik dostała prace w urzędzie marszałkowskim. Szybko pojawiły się głosy o politycznej „nagrodzie”

RZESZÓW / SANOK. Skąd taki zaskakujący obrót sprawy?

Alicja Wosik od poniedziałku 9 marca pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na stanowisku głównego specjalisty w departamencie Promocji i Współpracy Gospodarczej.

Została zatrudniona na zastępstwo. Wysokość jej wynagrodzenia jest zgodna z regulaminem wynagradzania pracowników tzn. mieszcząca się między XII a XVII kategorią zaszeregowania (1500 – 5000 zł brutto) – informuje Tomasz Leyko, rzecznik marszałka.

Do jej obowiązków należeć będzie: m.in koordynacja działań promocyjnych jednostek podległych samorządowi województwa, w szczególności instytucji kultury.

a.wosik2

Dlaczego podjęła decyzję o podjęciu pracy właśnie u marszałka? – Jak każdy człowiek, gdzieś chciałam pracować. Szukałam pracy, składałam aplikację w kilku miejscach. Czekam na wyniki – wyjaśnia Alicja Wosik.

Bardzo szybko pojawiły się spekulacje, że nowa praca miała być formą „nagrody” za wejście w koalicję z klubem PiS w radzie powiatu sanockiego, bowiem w sejmiku województwa rządzi właśnie Prawo i Sprawiedliwość. Sama zainteresowana kategorycznie zaprzecza i ucina plotki.

Nie mam wpływu na to, co myślą ludzie. Nie jestem zatrudniona w zarządzie, ale jako pracownik urzędu. Nie jestem związana partyjnie z żadną partią, a oceniając obiektywnie mój dorobek zawodowy, uważam, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu – mówi Wosik. – Mam 15 lat doświadczenia w dziennikarstwie. Na uczelni wykładałam przedmioty z zakresu dziennikarstwa, promocji i reklamy. Mam doświadczenie samorządowe. Uważam, że jestem dobrym fachowcem i patrząc na powierzone mi zadania uważam, że bardzo dobrze sobie poradzę.

Alicja Wosik jest osobą o bardzo bogatym doświadczeniu zawodowym, zarówno w administracji jak i w mediach. Przez 15 była pracowała jako dziennikarz radiowy i telewizyjny z czego 10 lat w TVP Rzeszów.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku wykładała przedmioty związane z dziennikarstwem, reklamą i promocją. Była wiceburmistrzem Zagórza oraz wicewojewodą podkarpackim.

Obecnie jest społecznym członkiem zarządu powiatu sanockiego. Z wykształcenia jest romanistką (Uniwersytet Wrocławski), ukończyła również podyplomowe studia dziennikarskie (Uniwersytet Jagielloński).

źródło: Rzeszów24.pl

13-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)