REKLAMA
REKLAMA

Alicja Wosik dostała prace w urzędzie marszałkowskim. Szybko pojawiły się głosy o politycznej „nagrodzie”

RZESZÓW / SANOK. Skąd taki zaskakujący obrót sprawy?

Alicja Wosik od poniedziałku 9 marca pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na stanowisku głównego specjalisty w departamencie Promocji i Współpracy Gospodarczej.

Została zatrudniona na zastępstwo. Wysokość jej wynagrodzenia jest zgodna z regulaminem wynagradzania pracowników tzn. mieszcząca się między XII a XVII kategorią zaszeregowania (1500 – 5000 zł brutto) – informuje Tomasz Leyko, rzecznik marszałka.

Do jej obowiązków należeć będzie: m.in koordynacja działań promocyjnych jednostek podległych samorządowi województwa, w szczególności instytucji kultury.

a.wosik2

Dlaczego podjęła decyzję o podjęciu pracy właśnie u marszałka? – Jak każdy człowiek, gdzieś chciałam pracować. Szukałam pracy, składałam aplikację w kilku miejscach. Czekam na wyniki – wyjaśnia Alicja Wosik.

Bardzo szybko pojawiły się spekulacje, że nowa praca miała być formą „nagrody” za wejście w koalicję z klubem PiS w radzie powiatu sanockiego, bowiem w sejmiku województwa rządzi właśnie Prawo i Sprawiedliwość. Sama zainteresowana kategorycznie zaprzecza i ucina plotki.

Nie mam wpływu na to, co myślą ludzie. Nie jestem zatrudniona w zarządzie, ale jako pracownik urzędu. Nie jestem związana partyjnie z żadną partią, a oceniając obiektywnie mój dorobek zawodowy, uważam, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu – mówi Wosik. – Mam 15 lat doświadczenia w dziennikarstwie. Na uczelni wykładałam przedmioty z zakresu dziennikarstwa, promocji i reklamy. Mam doświadczenie samorządowe. Uważam, że jestem dobrym fachowcem i patrząc na powierzone mi zadania uważam, że bardzo dobrze sobie poradzę.

Alicja Wosik jest osobą o bardzo bogatym doświadczeniu zawodowym, zarówno w administracji jak i w mediach. Przez 15 była pracowała jako dziennikarz radiowy i telewizyjny z czego 10 lat w TVP Rzeszów.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku wykładała przedmioty związane z dziennikarstwem, reklamą i promocją. Była wiceburmistrzem Zagórza oraz wicewojewodą podkarpackim.

Obecnie jest społecznym członkiem zarządu powiatu sanockiego. Z wykształcenia jest romanistką (Uniwersytet Wrocławski), ukończyła również podyplomowe studia dziennikarskie (Uniwersytet Jagielloński).

źródło: Rzeszów24.pl

13-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)