REKLAMA
REKLAMA

Amfetamina, marihuana, tabletki „extasy”… Grupa przestępcza rozbita (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 21  kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną  oraz fałszywe banknoty studolarowe – przejęli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku akcji

prowadzonej od dłuższego czasu we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Przemyślu, a wymierzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na Podkarpaciu.  Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków – to ponad 750 tysięcy złotych.

Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia (Bieszczadzki Oddział SG) realizowali nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu  śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem  z zagranicy narkotyków, ich obrotem  i rozprowadzaniem. W wyniku tych działań, do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji  10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem.

Członkowie grupy trudnili się nielegalnym sprowadzaniem  z zagranicy ( m.in. z Holandii) narkotyków, następnie ich obrotem w Polsce, ale również odsprzedawaniem ich w celu dalszego przemytu poza granicę Polski.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku., kiedy to w rejonie Wrocławia, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora procederu przewożącego narkotyki z Holandii. Razem z nim zatrzymano 24-letnią kobietę. Aktualnie, oboje przebywają w zakładzie karnym.

Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ta oprócz handlu narkotykami, fałszywymi banknotami  i bronią ma na koncie czerpanie korzyści z nierządu.

Spektakularne zatrzymania narkotyków na  podkarpackiej granicy państwowej w 2014 roku

4 kwietnia w drogowym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Oddziału Celnego ujawnili 150 kg heroiny. Narkotyk był ukryty w skrytce podłogi naczepy zestawu ciężarowego zarejestrowanego na azerskich numerach rejestracyjnych. Sprawcą przemytu był ob. Turcji  z czeską wizą pobytową. Heroina przemycana była trasą „północnego szlaku bałkańskiego” z  Afganistanu do krajów Europy Zachodniej.

21 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Oddziału Celnego zatrzymali ponad 54 kg haszyszu, który ukryty był w butli gazowej samochodu osobowego marki Mercedes zarejestrowany na portugalskich numerach rejestracyjnych. Wartość narkotyku to 1 620 000 zł. Sprawcą przemytu był ob. Ukrainy z paszportem portugalskim. Haszysz przemycano z Maroka do Portugali skąd przez Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę miał trafić na Ukrainę.

BOSG

28-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)