REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo (bez) granic. Ćwiczenia polskich służb w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ramach projektu Centralnego Instytutu Analiz Polityczno – Prawnych: „Bezpieczeństwo (bez) granic”, w Bieszczadach od poniedziałku 22 września do końca tego tygodnia, ma miejsce 5-dniowe szkolenie służb.

W projekcie bierze udział ponad 30 jednostek ze Straży Granicznej, Policji, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Biuro Ochrony Rządu.

23 września w okolicy m. Stężnica w Bieszczadach odbyły się pokazowe ćwiczenia zgrywające służb w zakresie planowania i realizacji operacji specjalnych. Łącznie w ćwiczeniach wzięło udział ponad  pięćdziesięciu funkcjonariuszy różnych służb, a w  tym ok.  dwudziestu ze Straż Granicznej z całej Polski. Bieszczadzki Oddział SG reprezentowało czterech funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań.

Taktyczne działania w terenie poprzedziła odprawa grup zadaniowych i postawienie rozkazu bojowego.

Założeniem ćwiczeń była dywersja obcych służb w rejonie przygranicznym.  Ćwiczący w pierwszym etapie manewrów zaprezentowali operację specjalną uwolnienia zakładników z autokaru i leśniczówki, a następnie działania w celu ochrony granicy państwowej związane z ustaleniem i likwidacją  nielegalnych ugrupowań zbrojnych.

źródło: BOSG

24-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.