REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Bezpieczeństwo (bez) granic. Ćwiczenia polskich służb w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ramach projektu Centralnego Instytutu Analiz Polityczno – Prawnych: „Bezpieczeństwo (bez) granic”, w Bieszczadach od poniedziałku 22 września do końca tego tygodnia, ma miejsce 5-dniowe szkolenie służb.

W projekcie bierze udział ponad 30 jednostek ze Straży Granicznej, Policji, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Biuro Ochrony Rządu.

23 września w okolicy m. Stężnica w Bieszczadach odbyły się pokazowe ćwiczenia zgrywające służb w zakresie planowania i realizacji operacji specjalnych. Łącznie w ćwiczeniach wzięło udział ponad  pięćdziesięciu funkcjonariuszy różnych służb, a w  tym ok.  dwudziestu ze Straż Granicznej z całej Polski. Bieszczadzki Oddział SG reprezentowało czterech funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań.

Taktyczne działania w terenie poprzedziła odprawa grup zadaniowych i postawienie rozkazu bojowego.

Założeniem ćwiczeń była dywersja obcych służb w rejonie przygranicznym.  Ćwiczący w pierwszym etapie manewrów zaprezentowali operację specjalną uwolnienia zakładników z autokaru i leśniczówki, a następnie działania w celu ochrony granicy państwowej związane z ustaleniem i likwidacją  nielegalnych ugrupowań zbrojnych.

źródło: BOSG

24-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)