REKLAMA
REKLAMA

Blisko 2 mln szt. papierosów schowane w drewnie! Celnicy udaremnili przemyt na ponad 1 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

Blisko 2 mln szt. papierosów schowane w drewnie! Celnicy udaremnili przemyt na ponad 1 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. Przemyt ponad 1,7 mln szt. papierosów (87 075 paczek) wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.  Kontrabanda o rynkowej wartości 1,1 mln złotych ukryta była w drewnianych przęsłach ogrodzeniowych.

Celnicy ( z Oddziału Celnego i Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości w Korczowej) wykryli papierosy 31 marca br. kontrolując ciężarówkę na zagranicznych numerach rejestracyjnych, która wjeżdżała do Polski z Ukrainy.

Kierowca przewoził towar w postaci drewnianych elementów ogrodzeniowych, które zapakowane były na 20 paletach.  Towar zgłoszony został do procedury tranzytu, który miał się zakończyć na terytorium jednego z krajów UE.

fot. Służba Celna (1)

Podczas kontroli funkcjonariusze Służby Celnej skorzystali z pomocy urządzenia do prześwietlania pojazdów oraz psa wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Dotarcie do kontrabandy okazało się bardzo pracochłonne.  Na każdej z palet znajdowało się 18 przęseł ogrodowych. Każde z nich złożone było z 10 desek, co oznacza, że demontażu i sprawdzenia wymagało 3600 desek. Celnicy wykryli w ciężarówce łącznie ponad 1,7 mln szt. papierosów, których rynkową wartość szacuje się na 1,1 mln złotych. Gdyby papierosy trafiły na czarny rynek na terenie Polski, Skarb Państwa straciłby 1,8 mln zł. z tyt. nieuiszczonych należności celno-podatkowych.

fot. Służba Celna (2)

Funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar oraz służącą do przewozu kontrabandy ciężarówkę. Aktualnie trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich faktycznym odbiorcą. Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

fot. Służba Celna (3)

Służba Celna poinformowała o tym zdarzeniu Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu, pod nadzorem której prowadzone jest dalsze postępowanie.

W 2014 r. Służba Celna na Podkarpaciu zapobiegła wprowadzeniu do nielegalnego obrotu ponad 40 mln sztuk  papierosów.

fot. Służba Celna (4)

fot. Służba Celna

mł. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy
Izby  Celnej  w Przemyślu

źródło: materiały nadesłane

07-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)