REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Ukradł piwo, uderzył kasjerkę i uciekł

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej. Doszło do niej w jednym z brzozowskich marketów, gdzie 33-letni mężczyzna ukradł piwo, a potem interweniującą w sprawie kradzieży pracownicę sklepu uderzył i uciekł.

Chwilę później sprawca znalazł się już w rękach policjantów.

We wtorek, około godz. 17. policjanci  zostali wezwani  do jednego z brzozowskich marketów, gdzie doszło do kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w sklepie ukradł piwo. Swój łup schował za pasek od spodni i usiłował wyjść z towarem. Zauważyła to jedna z pracownic  sklepu i zainterweniowała w stosunku do sprawcy kradzieży. Zwróciła mu uwagę, że nie zapłacił za piwo i w związku z tym wezwie Policję. Złodziej odepchnął kobietę, a gdy ta złapała go za rękę aby udaremnić mu ucieczkę uderzył ją w ramię i uciekł ze sklepu.

Policjanci pracujący na miejscu przestępstwa ustalili rysopis sprawcy i przejrzeli zapis z monitoringu sklepu. Zebrane w ten sposób informacje doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec. Mężczyzna chwilę później znalazł się w rękach Policji. W momencie zatrzymania funkcjonariusze stwierdzili ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Działając w ten sposób mężczyzna popełnił przestępstwo określane w art. 281 kodeksu karnego jako kradzież rozbójnicza. Policjanci przedstawili mu zarzut. 33-latek przyznał się do jego popełnienia. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

kajdanki

źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KWP

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)