REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Ukradł piwo, uderzył kasjerkę i uciekł

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej. Doszło do niej w jednym z brzozowskich marketów, gdzie 33-letni mężczyzna ukradł piwo, a potem interweniującą w sprawie kradzieży pracownicę sklepu uderzył i uciekł.

Chwilę później sprawca znalazł się już w rękach policjantów.

We wtorek, około godz. 17. policjanci  zostali wezwani  do jednego z brzozowskich marketów, gdzie doszło do kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w sklepie ukradł piwo. Swój łup schował za pasek od spodni i usiłował wyjść z towarem. Zauważyła to jedna z pracownic  sklepu i zainterweniowała w stosunku do sprawcy kradzieży. Zwróciła mu uwagę, że nie zapłacił za piwo i w związku z tym wezwie Policję. Złodziej odepchnął kobietę, a gdy ta złapała go za rękę aby udaremnić mu ucieczkę uderzył ją w ramię i uciekł ze sklepu.

Policjanci pracujący na miejscu przestępstwa ustalili rysopis sprawcy i przejrzeli zapis z monitoringu sklepu. Zebrane w ten sposób informacje doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec. Mężczyzna chwilę później znalazł się w rękach Policji. W momencie zatrzymania funkcjonariusze stwierdzili ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Działając w ten sposób mężczyzna popełnił przestępstwo określane w art. 281 kodeksu karnego jako kradzież rozbójnicza. Policjanci przedstawili mu zarzut. 33-latek przyznał się do jego popełnienia. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

kajdanki

źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KWP

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)