REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Burmistrz o Autosanie, SPGK, basenach i obwodnicy (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyła się ciekawa konferencja prasowa w sanockim magistracie. Burmistrzowie Edward Olejko i Tadeusz Pióro poruszyli ważne dla życia mieszkańców tematy. O równie istotne dopytali dziennikarze. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów konferencji podzielonych tematycznie.

Nagranie z konferencji podzieliliśmy zgodnie z podejmowanymi tematami:

– OBWODNICA I ŁĄCZNIK OBWODNICY,
– BUDŻET MIASTA I GALERIA SANOK,
– BUDŻET OBYWATELSKI,
– SANOCKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ,
– BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA SANOCZAN,
– SPÓŁKA HOKEJOWA,
– PYTANIA DZIENNIKARZY: AUTOSAN,
– PYTANIA DZIENNIKARZY: SPGK, MIESZKANIA KOMUNALNE, UCHODŹCY,
– PYTANIA DZIENNIKARZY: BASENY.

OBWODNICA I ŁĄCZNIK OBWODNICY

Burmistrz przekazał informacje na temat budowy najdłuższego łącznika obwodnicy Sanoka. Przypomniał o porozumieniu zawartym przez miasto z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

BUDŻET MIASTA I GALERIA SANOK

Burmistrz Tadeusz Pióro ocenił aktualne wykonanie budżetu na rok 2015. Zaznaczył rolę wpływu ze sprzedaży udziałów w Galerii Sanok na proces zbilansowania planu na bieżący rok. Nie zabrakło wstępnych informacji na temat budżetu na rok 2016.

BUDŻET OBYWATELSKI

Włodarze Sanoka zaznaczają, że do tej pory do magistratu wpłynął jeden wniosek związany z wykorzystaniem kwoty 300 tys. zł, jaka zostanie zapisana w planie finansowym na 2016 rok.

SANOCKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Burmistrzowie podjęli temat zwolnień w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Zwrócili uwagę na liczbę osób, których może dotknąć restrukturyzacja.

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA SANOCZAN

W ramach dyżurów burmistrza Sanoka funkcjonować będzie punkt bezpłatnych porad prawnych. Będą mogli z nich skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta.

SPÓŁKA HOKEJOWA

Burmistrz w kilku słowach odniósł się do kwestii związanej ze spółką hokejową. Poinformował, że jutro (6.10) spotyka się z prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawidem Chwałką.

PYTANIA DZIENNIKARZY: AUTOSAN

Jak dowiedzieli się dziennikarze, termin sprzedaży Autosanu zostanie najprawdopodobniej przesunięty do końca listopada. Po wizycie w Sanoku wiceprezes PiS Beaty Szydło pojawiła się bowiem nowa koncepcja w sprawie przejęcia fabryki.

PYTANIA DZIENNIKARZY: SPGK, MIESZKANIA KOMUNALNE, UCHODŹCY

Obecni na konferencji dziennikarze dopytali o SPGK, a także o mieszkania komunalne i stanowiska miasta w sprawie ewentualnego przyjęcia uchodźców.

PYTANIA DZIENNIKARZY: BASENY

W Sanoku od wielu lat mówi się o potrzebie budowy basenów. Kryty czy otwarty? Który najpierw zamierzają wybudować włodarze Sanoka?

07-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)