REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz Tadeusz Pióro wziął udział w Harcerskim Spotkaniu Pokoleń (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 22 lutego to dla wszystkich harcerzy niezwykle ważne święto. Obchodzą oni Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto przyjaźni. Z tej okazji zaprosili do harcerskiego kręgu swoich przyjaciół, w tym Burmistrza Tadeusza Pióro.

,,Masz tylko jedno życie do przeżycia, dlatego zrób wszystko co możesz, by jak najlepiej wykorzystać każdą jego chwilę„. Z takim przesłaniem harcerze na całym świecie przekazywali sobie serdeczne pozdrowienia i podziękowania za każdy rzucony w ich stronę uśmiech, z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W Sanoku odbyło się spotkanie w tradycyjnym harcerskim kręgu przy wyjątkowym cieple ognia.

Spotkanie to było okazją do wspomnienia losów Ruchu Zuchowego na ziemi sanockiej, który obchodzi właśnie swoje setne urodziny.
Zuchy to najważniejsza grupa wiekowa, z jaką możemy pracować. To właśnie wśród najmłodszych kształtują się odpowiednie postawy, które dają w przyszłości dobre plony – mówiła Hm. Krystyna Chowaniec.

Swój wyjątkowy jubileusz świętowała także Poczta Harcerska SANOK 72, która od 30 lat prowadzona jest z wielkim zapałem przez Hm. Jerzego Kwaśniewicza. Sanoccy harcerze mogą pochwalić się sporym dobytkiem Poczty, która rokrocznie osiąga ogromne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Druh Jerzy przygotowuje specjalne odznaki okolicznościowe na niemal każde wydarzenie organizowane przez Hufiec Ziemi Sanockiej, wykonał m.in odznakę pamiątkową wyjazdu na Monte Cassino. Dorobek Poczty jest tak spory, że z trudem pomieścił się w korytarzu Domu Harcerza.

,,Starajmy się zostawić ten świat lepszym niż go zastaliśmy” – mówił Naczelny Skaut Świata – gen. Rober Baden-Powell.

foto: Jakub Kwaśniewicz

23-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)