REKLAMA
REKLAMA

Burzowa noc w powiecie sanockim. Strażacy interweniowali w Pobiednie

SANOK / PODKARPACIE. Silne wyładowania atmosferyczne, jakie wystąpiły w nocy w niedzieli na poniedziałek przebudziły nie jednego mieszkańca powiatu sanockiego. W pełnej gotowości byli strażacy. Interweniowali w Pobiednie, gdzie piorun uderzył w sprasowane bale ze słomą, sianem i kiszonką. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny i uczestniczyło w niej 46 strażaków.

Burza przeszła nad Sanokiem tuż po godzinie 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pioruny rozświetlały niebo w odstępie kilkunastu sekund. Mimo silnych wyładowań strażacy z powiatu sanockiego interweniowali tylko raz, w Pobiednie.

Piorun uderzył w sprasowane bale ze słomą, sianem i kiszonką. Pożar objął powierzchnię około 80 m2 i kubaturę 240 m3. W akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej (2 KP PSP w Sanoku i 7 OSP). Łącznie zaangażowanych zostało 46 strażaków. Czynności zakończono o godzinie 6, po trzech godzinach pracy.

Na szczęście, w pobliżu miejsca wystąpienia pożaru nie było zabudowań mieszkalnych.

Straty oszacowano na 10 tys. zł.

Według prognoz meteorologów dzisiaj na Podkarpaciu znowu może zagrzmieć.

8240214469_fd0ca43ba9_k

źródło: flickr.com / Jake Harris

20-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)