REKLAMA
REKLAMA

BWG ZAŁUŻ: ,,To wspaniałe widowisko, jakiego nie da się opisać”

Pierwszy wyścigowy weekend w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski odbędzie się w na Podkarpaciu w miejscowości Załuż w dniach 8-10 maja. Na 4866 metrowej trasie pojawi się 75 kierowców, w tym Mistrz Polski 2014 Dubai oraz jego zespołowy kolega Boczek.

Zawody rozgrywane w ramach FIA Hill Climb Cup, FIA CEZ Hill Climb Championship oraz Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji przyciągnęły największe gwiazdy motorsportu. Wśród najszybszych kierowców pojawi się zwycięzca edycji 2014 Vaclav Janik w Loli B02, a także Petr Trnka, Riva Tiziano czy Jiri Svoboda.

W klasyfikacji samochodów E2 pojawi się Dubai, który rywalizować będzie z Wicemistrzem Polski Waldemarem Kluzą oraz Marcinem Bełtowskim. Najliczniejszą klasą samochodów zgłoszonych do zawodów jest E1+2000, w której pojedzie Boczek. Tu zobaczymy 12 najmocniejszych samochodów turystycznych kategorii I. Oprócz zawodnika 4turbo, wystartują takie gwiazdy jak Peter Jurena, Igor Drotar czy Josef Beres oraz Vladimir Vitver.
Wyścig rozpoczyna się w piątek odbiorem administracyjnym oraz badaniem kontrolnym samochodów, które pojawią się na Sanockim Rynku. W sobotę pierwszy trening wystartuje o godzinie 9:00, a w niedzielę pierwszy podjazd zaplanowano na godzinę 8:30.

Boczek:
Zbliża się wielkimi krokami inauguracja sezonu GSMP. To będzie mój drugi sezon i w tym roku już nie będę chłopcem do bicia. Chcę poprawić czasy z sezonu 2014 i podnieść się w klasyfikacji generalnej każdego wyścigu. Co z tego będzie czas pokaże. Na ten moment mechanicy 4turbo ciężko pracują nad usunięciem poważnej awarii jaka pojawiła się po wyścigu w Rechbergu, jednak do Załuża będziemy gotowi do walki. Trasa Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego jest bardzo fajna. Na początku jest szybka prosta a następnie zakręty i patelnie. Chcę przyspieszyć i w ten weekend pokazać się z dobrej strony. Mam więcej mocy i nowe zawieszenie w moim Lancerze, co powinno pozytywnie wpłynąć na osiągi. Do Załuża jadę z uśmiechem na twarzy, a to za sprawą tysięcy kibiców, jacy co roku pojawiają się aby nas dopingować. To wspaniałe widowisko, jakiego nie da się opisać. Pozdrawiam wszystkich fanów GSMP i zapraszam w ten weekend na zawody do Załuża. Patrząc na listę zgłoszeń można śmiało powiedzieć, że weekend na Podkarpaciu będzie naprawdę emocjonujący.

22

Dubai:
Zawody w Załużu kojarzą mi się z tysiącami  kibiców, którzy co roku pojawiają się na patelniach oraz najszybszymi samochodami, jakie startują w Polsce w wyścigach górskich. Po wyścigu w Rechbergu, który miał być dobrym treningiem okazuje się, że mam kłopoty z nową sekwencyjną skrzynią biegów w moim Lancerze i ekipa 4turbo ostro walczy, aby samochód był sprawny na Załuż. Nowa skrzynia wymaga nauki, której zabrakło po tragedii w Rechbergu. Ale teraz skupiam się już tylko na inauguracji GSMP w Załużu. Trasa na szczyt Gór Słonnych jest ciężka dla mojego samochodu. Na początku mamy super prostą, którą od połowy jadę na odcięciu. Później czeka nas kilkanaście dwójkowych zakrętów i meta. To bardzo ciekawy wyścig, ale jeden z tych podczas których mój pakiet aerodynamiczny nie spełnia swojego zadania. Na starcie mamy  mocną stawkę krajowych i zagranicznych kierowców, którzy pojawią się już w piątek w Sanoku. Nie spodziewam się super wyniku, bo wciąż uczę się jazdy samochodem z sekwencyjną skrzynią biegów, ale na pewno będę walczył bo konkurencja nie odpuści ani jednego podjazdu.
Dubai

materiał nadesłany

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)