REKLAMA
REKLAMA

Były prezes sanockiego klubu hokejowego Piotr K. stanie przed sądem

SANOK / PODKARPACIE. Były prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok Piotr K. usłyszał trzy zarzuty prokuratorskie. Jeden dotyczy poświadczenia nieprawdy, dwa są związane z kodeksem spółek handlowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Najpóźniej we wtorek do Sądu Rejonowego w Sanoku trafi akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi sanockiego klubu hokejowego. Robert Warunek z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, który prowadził śledztwo zdecydował o postawieniu Piotrowi K. trzech zarzutów.

Pierwszy dotyczy poświadczenia nieprawdy. Chodzi o umowy zawarte z 30 osobami (27 hokeistami, 2 trenerami i 1 działaczem). Według dokumentów mieli oni sami kupować i utrzymywać (m.in. prać) sprzęt, otrzymując za to miesięczny ekwiwalent. W rzeczywistości korzystali oni ze sprzętu klubowego. Ta forma rozliczania nie wymagała płacenia podatków.

Dwa pozostałe zarzuty dotyczą kodeksu spółek handlowych i polegają na przedstawieniu danych nieprawdziwych podczas rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niezgłoszeniu wniosku o upadłość w okresie od 14 kwietnia do 16 maja 2013 roku, mimo okoliczności uzasadniających upadłość. Spółka nie wykonywała zobowiązań wymagalnych, a te przewyższały jej wartość.

Ze względu na niedokończone procedury odwoławcze dwa wątki śledztwa zostaną rozpatrzone odrębnie. Związane są z przestępstwami popełnionymi na szkodę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (strata 1 859 880 zł) oraz Urzędu Skarbowego (strata 1 140 014 zł).

Część śledztwa umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego.

Piotrowi K. grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Były prezes odmówił komentarza w sprawie.

W zarządzie klubu hokejowego Piotr K. był od 2005 roku do maja 2013. Za jego rządów, drużyna seniorów zdobyła mistrzostwo Polski (2012) oraz dwa Puchary Polski (2010 i 2011). W przeszłości był znakomitym panczenistą.

25-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)