REKLAMA
REKLAMA

Były prezes sanockiego klubu hokejowego Piotr K. stanie przed sądem

SANOK / PODKARPACIE. Były prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok Piotr K. usłyszał trzy zarzuty prokuratorskie. Jeden dotyczy poświadczenia nieprawdy, dwa są związane z kodeksem spółek handlowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Najpóźniej we wtorek do Sądu Rejonowego w Sanoku trafi akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi sanockiego klubu hokejowego. Robert Warunek z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, który prowadził śledztwo zdecydował o postawieniu Piotrowi K. trzech zarzutów.

Pierwszy dotyczy poświadczenia nieprawdy. Chodzi o umowy zawarte z 30 osobami (27 hokeistami, 2 trenerami i 1 działaczem). Według dokumentów mieli oni sami kupować i utrzymywać (m.in. prać) sprzęt, otrzymując za to miesięczny ekwiwalent. W rzeczywistości korzystali oni ze sprzętu klubowego. Ta forma rozliczania nie wymagała płacenia podatków.

Dwa pozostałe zarzuty dotyczą kodeksu spółek handlowych i polegają na przedstawieniu danych nieprawdziwych podczas rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niezgłoszeniu wniosku o upadłość w okresie od 14 kwietnia do 16 maja 2013 roku, mimo okoliczności uzasadniających upadłość. Spółka nie wykonywała zobowiązań wymagalnych, a te przewyższały jej wartość.

Ze względu na niedokończone procedury odwoławcze dwa wątki śledztwa zostaną rozpatrzone odrębnie. Związane są z przestępstwami popełnionymi na szkodę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (strata 1 859 880 zł) oraz Urzędu Skarbowego (strata 1 140 014 zł).

Część śledztwa umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego.

Piotrowi K. grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Były prezes odmówił komentarza w sprawie.

W zarządzie klubu hokejowego Piotr K. był od 2005 roku do maja 2013. Za jego rządów, drużyna seniorów zdobyła mistrzostwo Polski (2012) oraz dwa Puchary Polski (2010 i 2011). W przeszłości był znakomitym panczenistą.

25-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)