REKLAMA
REKLAMA

Dla życia, dla Sabiny! Liczy się każda złotówka

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Przed Państwem silna, młoda i piękna bizneswomen – Sabina Smolińska. Niestety nie występuje ona solo. Towarzyszy jej bardzo bolesna diagnoza – glejak, nowotwór mózgu niezwykle trudny do usunięcia. Jej ogromnym szczęściem są przyjaciele, którzy dla niej poruszyli niebo i ziemię.

Sabina jest pełną życia 27 letnią kobietą. Właśnie założyła swój pierwszy biznes – objazdowy teatr profilaktyczny dla dzieci i młodzieży. Uwielbia śpiewać, jej pasją jest aktorstwo, a ponadto jest niepoprawnym molem książkowym. Jej dynamiczne życie przystopował nawrót choroby, z którą już raz udało się stoczyć zwycięską walkę. Glejak powoduje, że Sabina ma problemy z koncentracją, bardzo częste bóle głowy, ataki epileptyczne, zaburzenia snu oraz zaburzenia emocji. Symptomy te będą się z czasem nasilać i niestety pojawią się nowe.

sabina2

Ani Sabina, ani jej najbliżsi oraz stowarzyszenie Cała Naprzód nie mają zamiaru się poddawać. W listopadzie ruszyła na Facebooku kampania, której celem jest zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie hamujące rozwój choroby.

Jedno takie leczenie Sabina ma już za sobą. 5 lat temu udało się uzbierać wystarczającą kwotę, aby rozpocząć chemio- i radioterapię. Leczenie to nie eliminuje guza z mózgu, ale zatrzymuje jego rozwój.

Tydzień temu Sabina przeszła zabieg gamma knife w Pradze, który ma na celu usunięcie jak największej ilości zarażonych tkanek. Ta metoda ogranicza do minimum skutki uboczne radiacji oraz jest najbardziej skutecznym działaniem przeciwko guzom umieszczonym w mózgu. Późniejsze badania wykażą efekty przeprowadzonej operacji. Następnie, w zależności od efektu zabiegu będzie podjęta dalsza terapia.

Dokładny koszt nie jest możliwy do przewidzenia w tym momencie, ale są to sumy rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli zadziałamy w jej sprawie razem, to szanse na zdrowie i życie są duże – informują przyjaciele Sabiny, którzy poruszyli dla niej niebo i ziemię.

W połowie listopada na Facebooku pojawił się pierwszy komunikat:
Ruszamy! Wszystko to jeszcze trochę niegramotne, nie po kolei, ale nie ważne. Akcja jest taka, że potrzebujemy bardzo dużej kwoty na leczenie naszej koleżanki Sabiny (to Ta na profilówce i Ta w tle – fajna, nie?). Sabina choruje na glejaka – złośliwą odmianę raka mózgu i tak być nie będzie, bo niedługo się z tego wyleczy, tylko trzeba nazbierać odpowiednią ilość tych nieszczęsnych pieniędzy. Tą drogą prosimy Was o pomoc. Publikujcie, udostępniajcie, róbcie dobry szum wokół naszej akcji!…

sabina3

Od tej pory rozpoczął się wielki szum. Sabina podbiła internet oraz serca wszystkich, którzy o niej słyszeli. Rozpoczęły się spotkania, eventy oraz zbiórki pieniędzy. Informacja o chorobie Sabiny, o jej sile i woli życia dotarła do wielu, wielu ludzi. Festiwale, koncerty, licytacje…

Rodzinny Zagórz także staje na wysokości zadania. Już w niedzielę, 20 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert dla życia, dla siły, dla Sabiny ,,Nad Niemoc Wzleć”. Początek o godz. 18.00.

tn_plakat koncert char

Sabinie można także pomóc wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Cała Naprzód
BGŻ S.A. 50 2030 0045 1110 0000 0256 7280
Tytuł: „Sabina”

źródło: Red./Cała Naprzód/facebook

20-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)