REKLAMA
REKLAMA

Celnicy z Przemyśla przechwycili 6 kg dopalaczy z Chin

PODKARPACIE. Pięć przesyłek z dopalaczami o łącznej wadze sześciu kilogramów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej w Przemyślu podczas kontroli przesyłek pocztowych z Chin. Badania przeprowadzone w laboratorium przemyskiej izby celnej potwierdziły, że wykryta substancja to groźny dopalacz.

Podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych, uwagę funkcjonariuszy Służby Celnej z Przemyśla zwróciło pięć prawie identycznych przesyłek z Chin. Celnicy sprawdzili ich zawartość za pomocą urządzenia do prześwietlania przesyłek pocztowych, sprawdził je też pies specjalizujący się w wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

– Jak się okazało, w paczkach znajdowały się biało-szare kryształy o intensywnym zapachu, które trafiły do badań laboratoryjnych w Izbie Celnej w Przemyślu. Laboratorium Celne potwierdziło, że zatrzymana substancja to groźny dopalacz – relacjonuje Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

bg

Wszystkie trefne przesyłki miały trafić do mieszkańców Podkarpacia. – W toku trwających czynności, 3 odbiorców nie odebrało zawiadomień wysyłanych przez pocztę o konieczności określenia rodzaju towaru i dokumentów potwierdzających ich wartość. Jeden z nich poinformował, że przesyłka zawiera „proszek do tonera do drukarki”. 2 osoby odmówiły przyjęcia paczek – informuje rzeczniczka Izby Celnej. Służba Celna prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Tylko w ostatnich trzech latach funkcjonariusze celni zatrzymali ponad 2150 kg substancji zastępczych, w tym: w 2012 roku blisko 86 kg dopalaczy, w 2013 roku ponad 820 kg, a w 2014 – 1246 kg.

Do końca maja 2015 roku, Służba Celna zatrzymała 133 tys. sztuk dopalaczy w postaci tabletek i ampułek i ponad 670 kg w innej postaci.

źródło: www.przemysl.scelna.gov.pl

21-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)