REKLAMA
REKLAMA

Chciał zawieźć dzieci nad morze niesprawnym autokarem

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Podczas kontroli autokaru, którym dziś w nocy dzieci miały wyjechać nad morze funkcjonariusze z zespołu ruchu drogowego ustrzyckiej komendy stwierdzili usterki, uniemożliwiające wyjazd.

Kierowca autobusu został ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dzieci wyruszyły w podróż innym, sprawnym autokarem.

Dziś w nocy dzieci z powiatu bieszczadzkiego miały jechać na wakacyjną kolonię do Serbinowa, nad morzem.  Na prośbę organizatora przed wyruszeniem w drogę autobus został poddany szczegółowej kontroli przez policjantów zespołu ruchu drogowego. Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzenia pojazdu jednak podczas kontroli ujawnili w nim wyciek płynów eksploatacyjnych oraz niesprawne drzwi awaryjne. Policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu pojazdu do ruchu, a za stwierdzoną nieprawidłowość nałożyli mandat karny.

Dzieci na wycieczkę pojechały innym, sprawnym autokarem.

Apelujemy do przewoźników aby odpowiednio wcześniej zadbali o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów a także o posiadanie podczas kontroli wszystkich niezbędnych  dokumentów, tak aby już bezpośrednio przed wyjazdem nie narażać uczestników na niepotrzebny stres.

Policjanci przypominają też, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji i stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.

1114037503

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

01-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)