REKLAMA
REKLAMA

Dorota Mękarska nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego

SANOK / PODKARPACIE. Dorota Mękarska została wybrana przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku Leszka Puchałę na nowego redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego. W drugim naborze, była dziennikarka Nowin pokonała Jolantę Ziobro z Sanoka i 30Krzysztofa Czuchrę z Dębicy.

Pierwszy konkurs nie przyniósł odpowiedzi na pytanie o nowego szefa największej gazety w mieście. Startowały dwie doświadczone dziennikarki: Jolanta Ziobro i Dorota Mękarska. Obie nie spełniły jednak wszystkich oczekiwań komisji, która liczyła przede wszystkim na zaprezentowanie precyzyjnego planu oszczędnościowego. 2014 rok Tygodnik zakończył bowiem na minusie. Zyski wyniosły 509 tys. zł, natomiast po stronie wydatków zapisano kwotę 548 tys. zł.

Rozpisano zatem drugi konkurs, a termin zgłoszeń upłynął 29 czerwca o godzinie 15:00.

Do konkursu przystąpiły trzy osoby. Oprócz Jolanty Ziobro i Doroty Mękarskiej, zgłosił się również współpracownik Nowin Krzysztof Czuchra z Dębicy. Podjąłem decyzję, że nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Sanockiego zostanie Dorota Mękarska, która zobowiązała się, że w ciągu najbliższego roku doprowadzi do zbilansowania budżetu gazety – mówi Leszek Puchała, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku i dodaje: – Kandydatka przedstawiła satysfakcjonujący plan ekonomiczny, bardzo szczegółowy i wiarygodny. Jej koncepcja była najbardziej przekonująca.

Dyrektor podjął decyzję jednoosobowo. Miał do tego prawo, jako że Tygodnik Sanocki w strukturze MBP jest jednym z działów organizacyjnych i zatrudnianie jego kierownika leży właśnie w kompetencjach dyrektora jednostki.

W ramach pierwszego konkursu, komisję współtworzyli: Piotr Uruski – wiceburmistrz Sanoka, Damian Biskup – pracownik MBP w Sanoku, członek zarządu powiatu sanockiego, Ryszard Karaczkowski – radny miejski, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki, Joanna Kozimor – dziennikarka Tygodnika Sanockiego.

Pani Dorota ma moje wsparcie. Życzę realizacji założonych celów – kończy dyrektor MBP w Sanoku.

Dorota Mękarska rozpocznie pracę na stanowisku redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego już 1 lipca.

11556

01-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)