REKLAMA
REKLAMA

Creative Quintet po raz kolejny podbija międzynarodową scenę muzyczną (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejny piękny sukces odnieśli utalentowani muzycy sanockich szkół muzycznych – Państwowej i Społecznej Szkoły Muzycznej II st. Na Jubileuszowym 40 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo we Włoszech.

Konkurs odbywał się w dniach 17 – 21.09.2015 r. reprezentował Sanok i Polskę Zespół Creative Quintet – w kategorii zespołów kameralnej muzyki klasycznej. W bardzo trudnej konkurencji 11 zgłoszonych zespołów z Polski, Serbii, Rosji, Niemiec, Czech, Słowacji i Białorusi zdobyli III nagrodę, kolejny raz potwierdzając swój bardzo wysoki międzynarodowy poziom i uzyskując rewelacyjną ocenę 18,5 pkt na 20 możliwych punktów. Zespół tworzą: Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Natalia Dziok – fortepian, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, a prowadzą go Grażyna Dziok, Dorota Skibicka i Andrzej Smolik. W drodze powrotnej młodzież miała okazję kilka godzin spędzić w Republice San Marino i w Wenecji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wyjazd na Konkurs był możliwy dzięki szerokiemu wsparciu sanockich Mecenasów Kultury z Bolesławem Szybistem i Markiem Łęckim na czele, z udziałem również Starostwa Powiatowego, Burmistrza Miasta Sanoka, Gminy Sanok oraz lokalnych firm – za co utalentowana młodzież i ich opiekunowie składają najserdeczniejsze podziękowania.

DSC_0081

Odniesiony sukces jest tym cenniejszy, że ma miejsce tuż przed Jubileuszem 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej II st., która powstała 01.09.1990 r.; zaś Koncert Jubileuszowy odbędzie się 15.10.2015 r. o godz. 17.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej.

DSC_0082

materiał nadesłany

24-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)