REKLAMA
REKLAMA

Czy Rzeszów zakupi od Autosanu ponad 100 autobusów? Ekologiczne pojazdy szansą dla sanockiej fabryki (FILM, ZDJĘCIA)

Czy Rzeszów zakupi od Autosanu ponad 100 autobusów? Ekologiczne pojazdy szansą dla sanockiej fabryki (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przez miesiąc pasażerowie rzeszowskiego MPK mieli okazje pojeździć najnowocześniejszym autobusem wyprodukowanym przez sanocki Autosan, czyli Sancity 10LF z ekologicznym silnikiem EURO 6. MPK chciałoby mieć ponad 100 nowych pojazdów.

Autobus testowany był w Rzeszowie na kilku liniach. Przyszedł czas na podsumowanie.

– Testy wypadły bardzo dobrze. Poznaliśmy opinie kierowców, którzy pozytywnie ocenili nowy pojazd. Chwalili sobie jakość i wygodę prowadzenia takiego autobusu. Wskazywali na drobne mankamenty, np. przysłonę przeciwsłoneczną, która nieco zasłaniała lusterko, ale w żadnym wypadku nie wpływało to na bezpieczeństwo prowadzania – mówi Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Autobusy nie zostały zakupione przez miasto, a jedynie wypożyczone na okres testów. Te się zakończyły i narobiły przysłowiowego „smaku”. MPK chciałoby je mieć.

– Ostatnie zakupy były dokonane przez Urząd Miasta Rzeszowa przez Zarząd Transportu Miejskiego w ramach unijnych środków. Prawdopodobnie w nowej perspektywie unijnej będą zakupione kolejne. Te autobusy na pewno będą brane pod uwagę. W najbliższych latach będzie trzeba zakupić pomiędzy 100 a 120 nowych autobusów. Zakładamy, że będą to właśnie autobusy z napędem EURO 6 – dodaje Filip.

Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej perspektywy 2014-2020.

Silnik EURO 6 to silnik spełniający najwyższe europejskie standardy emisji spalin.
– Autosan dołączył do grona międzynarodowych koncernów, które stosują te standardy – mówi Sławomir Łopatowski, prezes zarządu, dyrektor handlowy Autosan S.A.

Ewelina Nawrot /

www.Rzeszów24.pl

21-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)