REKLAMA
REKLAMA

Darmowe sale gimnastyczne dla młodych sportowców w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Darmowe sale gimnastyczne i obiekty sportowe dla młodych sportowców reprezentujących sanockie kluby. To nowa inicjatywa władz miasta, mająca na celu równe traktowanie wszystkich grup sportowych w Sanoku.

– Rozmawialiśmy z przedstawicielami klubów. Chcemy aby wszystkie sanockie kluby, które zajmują się szkoleniem dzieci młodzieży, były przez nas równo traktowane – podkreśla Piotr Uruski, wiceburmistrz Sanoka.

Do tej pory, przywilej jakim było bezpłatne korzystanie z obiektów miejskich przysługiwało młodym hokeistom, łyżwiarzom szybkim oraz short-trackowcom, korzystającym z lodowiska Areny Sanok oraz toru lodowego.

salaNowe rozwiązania bardzo ucieszyły sanockich opiekunów. Stawki za wynajęcie sal gimnastycznych w szkołach są dość zróżnicowane. Nie mniej, po zsumowaniu miesięcznego wynajęcia kwota oscyluje w granicach od 400 do 800 zł.

– Każda zaoszczędzona kwota cieszy. Podpisuję się pod taką inicjatywą obiema rękoma. Szkolenie dzieci i młodzieży powinno być właśnie w taki sposób przez samorząd wspierane. Tak to wygląda w innych miastach. Dobrze, że zwrócono na tę kwestię uwagę także w Sanoku – zaznacza Wiesław Semeniuk, trener młodych siatkarzy TSV Trans-Gas Sanok.

– Trudno nie przyklasnąć takiej inicjatywie. Dla nas to tym bardziej cenne, bo od miasta nie otrzymujemy ani złotówki. Zaoszczędzone pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na zakup sprzętu lub opłacenie startów w zawodach – podkreśla Henryk Orzechowski, trener i prezes Sanockiego Klubu Karate-Do Kyokushinkai.

Infrastrukturą sportową zarządza również powiat. Z niej także korzysta setki dzieci. Czy kluby szkolące młodzież, które korzystają z powiatowych sal sportowych i obiektów będą mogły liczyć na podobny przywilej? Przekonamy się niebawem…

 

25-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)