REKLAMA
REKLAMA

Fajne Ferie w BWA Galerii Sanockiej – zobacz program

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na Fajne Ferie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Publikujemy szczegółowy program.

2.02-6.02 Warsztaty filmu animowanego

godz.10.00-12.30

Dzieci w wieku 7-12 lat

opłata: 20,00 zł.

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z wybranymi technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy wymyślą scenariusz, stworzą bohaterów, którzy będą chodzili, mówili, uśmiechali się… Praca nad filmem animowanym z jednej strony jest bardzo wymagająca, a z drugiej daje tyle frajdy, że nawet największego łobuziak jest w stanie wciągnąć do wspólnej zabawy.

Na warsztaty obowiązują zapisy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9.02-13.02 Warsztaty teatralne dla dzieci

godz. 10.00-13.00

Dzieci w wieku 9-12 lat

zajęcia prowadzi aktorka teatru Maska w Rzeszowie

opłata : 5,00 zł.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują pod okiem profesjonalnej aktorki przedstawienie na podstawie gotowego  scenariusza. Będzie to z pewnością nie tylko dobra zabawa, ale i wspaniałe zwieńczenie kilkudniowej pracy.

Celem warsztatów jest:
·         rozwijanie wyobraźni
·         nauka wyrażania emocji
·         wyrażanie siebie poprzez ruch sceniczny i różnorodne formy gry aktorskiej
·         podstawowe zasady projektowania strojów, wykonanie kostiumów i elementów scenografii
·         kształtowanie umiejętności gry zespołowej

Na warsztaty obowiązują zapisy.

DSCF7804

13.02 – Pokaz filmów zrealizowanych przez laureatów Dziecięcego Festiwalu “Halo Echo” godz. 16.00

wstęp wolny

Festiwal “Halo Echo” jest największą imprezą filmową w Polsce, podczas której są prezentowane filmy zrealizowane przez dzieci. W BWA Galerii Sanockiej, zobaczymy filmy które zostały nagrodzone podczas ubiegłorocznej edycji. Przypominamy, że w gronie laureatów znalazł się również film przygotowany przez młodych twórców z BWA.

DSCF7808

13.02 – Przegląd Filmów Optymistycznych godz. 17.30 (pokaz dla  widzów 16 +) wstęp wolny    

Multimedia Happy End w Galerii BWA

Optymistyczna propozycja na koniec ferii zimowych. 13 lutego w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wstęp wolny.

BWA Galeria Sanocka i operator Multimedia Polska zapraszają na pofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, którego dwunasta edycja odbyła się w stolicy Podkarpacia w październiku. To już drugi przegląd pofestiwalowy w Sanoku.

W ramach przeglądu pokazane zostaną cztery filmy nagrodzone na Happy Endzie w 2014 r. Zdobywca Grand Prix festiwalu – „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.  „44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

Program – 13 lutego 2015 r., START g. 17:30

BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

– 44, film dok., 25 min., 2013 r., reż. Aleksandra Górecka,

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)

– Ludzie ze stali, film dok 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)

– Skrzydła, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała

(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

– Kemping, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski

(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.  Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Sanok. Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl oraz na Facebooku.

Warsztaty Teatralne zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Sanoka

Informacje i zapisy osobiście lub telefonicznie w BWA Galerii Sanockiej, Rynek 14, tel. 13 46 360 30 Od poniedziałku do piątku w godz 10.00-17.00 w  sobotę od 10.00 do 14.00

ZAPRASZAMY

plakat

DSCF1073

źródło: materiały nadesłane

25-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)