REKLAMA
REKLAMA

Fajne Ferie w BWA Galerii Sanockiej – zobacz program

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na Fajne Ferie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Publikujemy szczegółowy program.

2.02-6.02 Warsztaty filmu animowanego

godz.10.00-12.30

Dzieci w wieku 7-12 lat

opłata: 20,00 zł.

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z wybranymi technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy wymyślą scenariusz, stworzą bohaterów, którzy będą chodzili, mówili, uśmiechali się… Praca nad filmem animowanym z jednej strony jest bardzo wymagająca, a z drugiej daje tyle frajdy, że nawet największego łobuziak jest w stanie wciągnąć do wspólnej zabawy.

Na warsztaty obowiązują zapisy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9.02-13.02 Warsztaty teatralne dla dzieci

godz. 10.00-13.00

Dzieci w wieku 9-12 lat

zajęcia prowadzi aktorka teatru Maska w Rzeszowie

opłata : 5,00 zł.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują pod okiem profesjonalnej aktorki przedstawienie na podstawie gotowego  scenariusza. Będzie to z pewnością nie tylko dobra zabawa, ale i wspaniałe zwieńczenie kilkudniowej pracy.

Celem warsztatów jest:
·         rozwijanie wyobraźni
·         nauka wyrażania emocji
·         wyrażanie siebie poprzez ruch sceniczny i różnorodne formy gry aktorskiej
·         podstawowe zasady projektowania strojów, wykonanie kostiumów i elementów scenografii
·         kształtowanie umiejętności gry zespołowej

Na warsztaty obowiązują zapisy.

DSCF7804

13.02 – Pokaz filmów zrealizowanych przez laureatów Dziecięcego Festiwalu “Halo Echo” godz. 16.00

wstęp wolny

Festiwal “Halo Echo” jest największą imprezą filmową w Polsce, podczas której są prezentowane filmy zrealizowane przez dzieci. W BWA Galerii Sanockiej, zobaczymy filmy które zostały nagrodzone podczas ubiegłorocznej edycji. Przypominamy, że w gronie laureatów znalazł się również film przygotowany przez młodych twórców z BWA.

DSCF7808

13.02 – Przegląd Filmów Optymistycznych godz. 17.30 (pokaz dla  widzów 16 +) wstęp wolny    

Multimedia Happy End w Galerii BWA

Optymistyczna propozycja na koniec ferii zimowych. 13 lutego w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wstęp wolny.

BWA Galeria Sanocka i operator Multimedia Polska zapraszają na pofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, którego dwunasta edycja odbyła się w stolicy Podkarpacia w październiku. To już drugi przegląd pofestiwalowy w Sanoku.

W ramach przeglądu pokazane zostaną cztery filmy nagrodzone na Happy Endzie w 2014 r. Zdobywca Grand Prix festiwalu – „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.  „44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

Program – 13 lutego 2015 r., START g. 17:30

BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

– 44, film dok., 25 min., 2013 r., reż. Aleksandra Górecka,

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)

– Ludzie ze stali, film dok 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)

– Skrzydła, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała

(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

– Kemping, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski

(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.  Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Sanok. Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl oraz na Facebooku.

Warsztaty Teatralne zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Sanoka

Informacje i zapisy osobiście lub telefonicznie w BWA Galerii Sanockiej, Rynek 14, tel. 13 46 360 30 Od poniedziałku do piątku w godz 10.00-17.00 w  sobotę od 10.00 do 14.00

ZAPRASZAMY

plakat

DSCF1073

źródło: materiały nadesłane

25-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)