REKLAMA
REKLAMA

Do trzech dni oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego w powiecie sanockim

SANOK / PODKARPACIE. Maksymalnie trzy dni trzeba czekać na wizytę u lekarza rodzinnego w przychodniach zlokalizowanych w powiecie sanockim. Pacjenci, którzy wymagają konsultacji w danym dniu, przyjmowani są na bieżąco. Kolejki wydłuża okres wzmożonej zachorowalności oraz wprowadzone 1 stycznia przepisy.

Podczas okresów wzmożonej zachorowalności, poczekalnie w przychodniach pękają w szwach. Nie inaczej jest teraz, na terenie powiatu sanockiego. Choć w niektórych gminnych lecznicach, wszyscy pacjenci przyjmowani są na bieżąco, to nie brakuje miejsc, gdzie na wizytę trzeba poczekać nawet trzy dni.

Przyszedłem do przychodni przy ul. Jana Pawła II w Sanoku o godzinie 6:30. Byłem 8. w kolejce. Niewiele później, oczekujących było już około 50 – zdradza internauta, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję opisywaną w tym artykule:

SANOK: Olbrzymie kolejki w przychodni przy ul. Jana Pawła II. Lekarze rodzinni przyjmują nawet 70 osób dziennie!

Powodów zwiększonego zapotrzebowania na wizytę u lekarza rodzinnego jest więcej.

Proszę pamiętać, że od 1 stycznia zmieniły się wytyczne dotyczące poradni okulistycznych i dermatologicznych. Teraz, aby skorzystać z rady specjalisty należy posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Nowe przepisy znacząco zwiększyły liczbę zgłaszających się do nas osób – mówi Ewa Baronowska, dyrektor SPZPOZ w Zagórzu.

Zarządzający przychodniami zwracają również uwagę na fakt, że sporą grupę pacjentów tworzą osoby udające się do lekarza po receptę. I tu apel.

Od 1 stycznia recepty można wybierać nawet do roku do przodu. Lekarz wpisuje po prostu późniejszy termin zakupu – słyszymy w zagórskiej przychodni.

Jak się dowiedzieliśmy, nie wszyscy chcą jednak z takiej możliwości korzystać, dlatego nierzadko zdarza się, że lekarze wypisują recepty już „po godzinach”.

We wszystkich placówkach, osoby wymagające wizyty w danym dniu są przyjmowane bez względu na liczbę do tej pory zarejestrowanych. Oczekują ci, którzy mogą.

Mimo trudnego dla przychodni okresu, kiedy notuje się duży wzrost zachorowań, placówki w mniejszych miejscowościach w większości przyjmują na bieżąco. W Zagórzu i Sanoku, osoby z lżejszymi dolegliwościami muszą odczekać maksymalnie 3 dni.

Czas oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego w przychodniach powiatu sanockiego:

* Podano maksymalne okresy oczekiwania w przypadku braku wolnych miejsc. W każdej przychodni istnieje możliwość zarejestrowania się na wizytę w tym samym dniu w razie konieczności konsultacji

Besko – 2 lekarzy rodzinnych – na bieżąco.

Bukowsko – 2 lekarzy rodzinnych – maksymalnie jeden dzień oczekiwania

Komańcza – 2 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

Sanok:

ul. Jana Pawła II – 10 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

ul. Błonie – 4 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

ul. Sobieskiego – 6 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

Tyrawa Wołoska – 1 lekarz rodzinny – na bieżąco.

Zagórz – 3 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do dwóch dni.

Zarszyn – 3 lekarzy rodzinnych – maksymalnie jeden dzień oczekiwania.

1

2

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)