REKLAMA
REKLAMA

Do trzech dni oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego w powiecie sanockim

SANOK / PODKARPACIE. Maksymalnie trzy dni trzeba czekać na wizytę u lekarza rodzinnego w przychodniach zlokalizowanych w powiecie sanockim. Pacjenci, którzy wymagają konsultacji w danym dniu, przyjmowani są na bieżąco. Kolejki wydłuża okres wzmożonej zachorowalności oraz wprowadzone 1 stycznia przepisy.

Podczas okresów wzmożonej zachorowalności, poczekalnie w przychodniach pękają w szwach. Nie inaczej jest teraz, na terenie powiatu sanockiego. Choć w niektórych gminnych lecznicach, wszyscy pacjenci przyjmowani są na bieżąco, to nie brakuje miejsc, gdzie na wizytę trzeba poczekać nawet trzy dni.

Przyszedłem do przychodni przy ul. Jana Pawła II w Sanoku o godzinie 6:30. Byłem 8. w kolejce. Niewiele później, oczekujących było już około 50 – zdradza internauta, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję opisywaną w tym artykule:

SANOK: Olbrzymie kolejki w przychodni przy ul. Jana Pawła II. Lekarze rodzinni przyjmują nawet 70 osób dziennie!

Powodów zwiększonego zapotrzebowania na wizytę u lekarza rodzinnego jest więcej.

Proszę pamiętać, że od 1 stycznia zmieniły się wytyczne dotyczące poradni okulistycznych i dermatologicznych. Teraz, aby skorzystać z rady specjalisty należy posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Nowe przepisy znacząco zwiększyły liczbę zgłaszających się do nas osób – mówi Ewa Baronowska, dyrektor SPZPOZ w Zagórzu.

Zarządzający przychodniami zwracają również uwagę na fakt, że sporą grupę pacjentów tworzą osoby udające się do lekarza po receptę. I tu apel.

Od 1 stycznia recepty można wybierać nawet do roku do przodu. Lekarz wpisuje po prostu późniejszy termin zakupu – słyszymy w zagórskiej przychodni.

Jak się dowiedzieliśmy, nie wszyscy chcą jednak z takiej możliwości korzystać, dlatego nierzadko zdarza się, że lekarze wypisują recepty już „po godzinach”.

We wszystkich placówkach, osoby wymagające wizyty w danym dniu są przyjmowane bez względu na liczbę do tej pory zarejestrowanych. Oczekują ci, którzy mogą.

Mimo trudnego dla przychodni okresu, kiedy notuje się duży wzrost zachorowań, placówki w mniejszych miejscowościach w większości przyjmują na bieżąco. W Zagórzu i Sanoku, osoby z lżejszymi dolegliwościami muszą odczekać maksymalnie 3 dni.

Czas oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego w przychodniach powiatu sanockiego:

* Podano maksymalne okresy oczekiwania w przypadku braku wolnych miejsc. W każdej przychodni istnieje możliwość zarejestrowania się na wizytę w tym samym dniu w razie konieczności konsultacji

Besko – 2 lekarzy rodzinnych – na bieżąco.

Bukowsko – 2 lekarzy rodzinnych – maksymalnie jeden dzień oczekiwania

Komańcza – 2 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

Sanok:

ul. Jana Pawła II – 10 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

ul. Błonie – 4 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

ul. Sobieskiego – 6 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do trzech dni.

Tyrawa Wołoska – 1 lekarz rodzinny – na bieżąco.

Zagórz – 3 lekarzy rodzinnych – maksymalnie do dwóch dni.

Zarszyn – 3 lekarzy rodzinnych – maksymalnie jeden dzień oczekiwania.

1

2

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)