REKLAMA
REKLAMA

Dopalacze, przestępstwa i samoobrona. Wolontariusze przeszkoleni (ZDJĘCIA)

ZBOISKA / PODKARPACIE. Sanoccy Policjanci uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy w Ośrodku „Caritas” w Zboiskach Funkcjonariusze prowadzący spotkanie mówił co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Radzili jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Omówili również zagadnienia dotyczące szkodliwości „dopalaczy” Po części teoretycznej policjant zaprezentował zgromadzonym kilka elementów samoobrony.

574992304

W miniony piątek sanoccy policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologi, po raz kolejny spotkali się z wolontariuszami z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

Wolontariusze to grupa osób, która przede wszystkim jest nastawiona na niesienie pomocy innym ludziom w potrzebie. Są to najczęściej osoby miłe, sympatyczne i dobroduszne. W swoim działaniu kierują się dobrocią serca i bezinteresownością. Niestety takie cechy charakteru wykorzystują w swoich działaniach przestępcy.

1361055202

Policjanci przekazali zgromadzonym informacje na temat podstawowych elementów samoobrony. Wyjaśnili czym jest obrona konieczna, a kiedy mówimy o przekroczeniu jej granic. Funkcjonariusze podkreślali fakt, że zdrowie i życie człowieka jest najwyższą wartością. Prelegenci przypomnieli też uczestnikom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Przypomnieli o przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili również zagadnienia dotyczące „dopalaczy” i ryzyka jakie za sobą niesie spożycie „środka kolekcjonerskiego”.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie obywało się w miłej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali zgromadzonym elementy odblaskowe. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w zakresie działań prewencyjnych.

1862302668

źródło: KPP Sanok

07-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)