REKLAMA
REKLAMA

Dopalacze, przestępstwa i samoobrona. Wolontariusze przeszkoleni (ZDJĘCIA)

ZBOISKA / PODKARPACIE. Sanoccy Policjanci uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy w Ośrodku „Caritas” w Zboiskach Funkcjonariusze prowadzący spotkanie mówił co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Radzili jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Omówili również zagadnienia dotyczące szkodliwości „dopalaczy” Po części teoretycznej policjant zaprezentował zgromadzonym kilka elementów samoobrony.

574992304

W miniony piątek sanoccy policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologi, po raz kolejny spotkali się z wolontariuszami z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

Wolontariusze to grupa osób, która przede wszystkim jest nastawiona na niesienie pomocy innym ludziom w potrzebie. Są to najczęściej osoby miłe, sympatyczne i dobroduszne. W swoim działaniu kierują się dobrocią serca i bezinteresownością. Niestety takie cechy charakteru wykorzystują w swoich działaniach przestępcy.

1361055202

Policjanci przekazali zgromadzonym informacje na temat podstawowych elementów samoobrony. Wyjaśnili czym jest obrona konieczna, a kiedy mówimy o przekroczeniu jej granic. Funkcjonariusze podkreślali fakt, że zdrowie i życie człowieka jest najwyższą wartością. Prelegenci przypomnieli też uczestnikom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Przypomnieli o przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili również zagadnienia dotyczące „dopalaczy” i ryzyka jakie za sobą niesie spożycie „środka kolekcjonerskiego”.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie obywało się w miłej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali zgromadzonym elementy odblaskowe. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w zakresie działań prewencyjnych.

1862302668

źródło: KPP Sanok

07-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)