REKLAMA
REKLAMA

Kino Młodego Widza gościło w gminie Sanok (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: Pokazy najnowszych filmów animowanych obejrzały dzieci z gminy Sanok. Projekcje poprowadziła Joanna Baran, aktorka teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Jest to wynik odnowionej współpracy gminy Sanok ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich z Warszawy oraz BWA Galeria w Sanoku.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Liczę, że to dopiero dobry początek dalszych inicjatyw na terenie naszej gminy – podkreśla Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

W programie były najnowsze animacje filmowe. Pokazy odbyły się ramach projektu Kino Młodego Widza, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich w Warszawie. Seanse dla szkół podstawowych były w Niebieszczan, Prusieku, Dobrej i Mrzygłodzie.

W pokazach wzięło udział blisko 200 dzieci. Uważne oglądanie bajek z morałem i aktywność było nagradzane podczas konkursów. Imprezę zakończą warsztaty filmowe dla gimnazjalistów (Plan Filmowy), prowadzone przez profesjonalną ekipę filmową. Udział w nich wezmą uczennice gimnazjum w Strachocinie.

materiał nadesłany

07-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)