REKLAMA
REKLAMA

Fałszowała recepty by zdobyć morfinę

Brzozowscy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która posługiwała się sfałszowanymi receptami na morfinę. Została zatrzymana po wyjściu z apteki. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta oszukała kilka aptek na terenie województwa podkarpackiego.

Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z brzozowskich aptek. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Na ich efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o ten proceder.

638299581

Okazała się nią 36-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Wpadła w ręce Policji po wyjściu z apteki, w której na podstawie podrobionej recepty zakupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. Jak ustali kryminalni w pobliżu apteki oczekiwał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety, roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku, którego wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że jest to morfina. Ponadto zabezpieczono kilkadziesiąt podrobionych recept, częściowo już wypełnionych i przygotowanych do realizacji na zakup morfiny. Kobieta miała przy sobie również biżuterię pochodzącą z kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kwota poniesionych start, pokrzywdzeni, oraz to w jakich okolicznościach podejrzana weszła w posiadanie pieczątek i recept, będą ustalane w toku prowadzanego postępowania.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie wykazał, że na chwilę obecną tylko kobieta będzie odpowiadać za te przestępstwa. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. Natomiast 36-latka usłyszała zarzut kradzieży, posiadania środków odurzających, podrabiania recept i oszustwa. Może grozić jej za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

836898130

KPP Brzozów

27-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)