REKLAMA
REKLAMA

Fałszowała recepty by zdobyć morfinę

Brzozowscy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która posługiwała się sfałszowanymi receptami na morfinę. Została zatrzymana po wyjściu z apteki. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta oszukała kilka aptek na terenie województwa podkarpackiego.

Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z brzozowskich aptek. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Na ich efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o ten proceder.

638299581

Okazała się nią 36-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Wpadła w ręce Policji po wyjściu z apteki, w której na podstawie podrobionej recepty zakupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. Jak ustali kryminalni w pobliżu apteki oczekiwał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety, roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku, którego wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że jest to morfina. Ponadto zabezpieczono kilkadziesiąt podrobionych recept, częściowo już wypełnionych i przygotowanych do realizacji na zakup morfiny. Kobieta miała przy sobie również biżuterię pochodzącą z kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kwota poniesionych start, pokrzywdzeni, oraz to w jakich okolicznościach podejrzana weszła w posiadanie pieczątek i recept, będą ustalane w toku prowadzanego postępowania.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie wykazał, że na chwilę obecną tylko kobieta będzie odpowiadać za te przestępstwa. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. Natomiast 36-latka usłyszała zarzut kradzieży, posiadania środków odurzających, podrabiania recept i oszustwa. Może grozić jej za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

836898130

KPP Brzozów

27-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)