REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok będzie współpracować z Litwą i Białorusią? (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: 20 listopada 2015 r. w Suwałkach (woj. podlaskie), odbyła się konferencja „Partnerstwo samorządów w rozwoju lokalnej infrastruktury i podniesienia jakości życia mieszkańców w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020”.

Organizatorem spotkania była Gmina Suwałki wraz z Wójtem Gminy Tadeuszem Chołko. W konferencji obok organizatorów, uczestniczyli  samorządowcy z zaprzyjaźnionych polskich gmin Zamość, Ełk i Sanok oraz  z zaprzyjaźnionych gmin zagranicznych  Mariampol (Litwa), Rejonu Wileńskiego (Litwa) i Komitetu Wykonawczego Rejonu Oszmiańskiego (Białoruś).

Gminę Sanok reprezentowała kilkuosobowa delegacja wraz z Anną Hałas, Wójtem Gminy na czele. Uczestnictwo przedstawicieli Gminy Sanok w konferencji umożliwiło nawiązanie kontaktów z delegacją Rejonu Wileńskiego oraz Komitetu Wykonawczego Rejonu Oszmiańskiego, co stwarza warunki do aplikowania o dofinansowanie z programów transgranicznych.

Uczestnicy konferencji zapoznali się z efektami dotychczasowej współpracy Gminy Suwałki  z samorządami z Mariampola, Rejonu Wileńskiego i białoruskich Oszmian. Sztandarową  inwestycją powstałą dzięki współpracy Gminy Suwałki z Oszmianami jest kompleks sportowy: hala sportowa, oświetlone i monitorowane boisko z kortami tenisowymi oraz siłownią na powietrzu w Gminie Suwałki oraz boisko sportowe w białoruskich Oszmianach. Ponadto, zrealizowano inwestycje drogowe i wodno-kanalizacyjne, a całości dopełniły projekty kulturalne i  wymiana młodzieży.

Pamiątką dotychczasowej współpracy samorządów jest sześć Dębów Przyjaźni i Współpracy zasadzonych przez uczestników konferencji przed siedzibą Urzędu Gminy Suwałki.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Gminą Suwałki, Zamość i Ełk. Uczymy się od siebie i wspólnie pracujemy. Jednym z najważniejszych celów, na który chcemy pozyskać dotację z unijnych programów transgranicznych, jest budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Ostatnie lata pokazały nam, że tego typu inwestycje są niezwykle potrzebne naszym mieszkańcom. Współpraca z partnerami z Polski i zagranicy umożliwi nam także aplikowanie o środki potrzebne na inwestycje związane ze sportem, ochroną zdrowia, edukacją a także kulturą i tradycją, której pielęgnowanie jest naszym obowiązkiem – mówi Anna Hałas Wójt Gminy Sanok.

materiał nadesłany

24-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)