REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok wysoko w Rankingu Samorządów (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Ukazał się Ranking samorządów miast i gmin w Polsce dotyczący projektów realizowanych na terenie danej jednostki terytorialnej w latach 2007-2015. Niespełna 20 tysięczna gmina Sanok na tle wszystkich samorządów w kraju wypada bardzo dobrze zajmując 229 miejsce na blisko 2,5 tys. samorządów.

Zestawienie publikuje Polska Agencja Prasowa.

Ranking obejmuje 2478 samorządów miast i gmin w Polsce. Gmina Sanok w zestawieniu znalazła się na 229 miejscu. Wartość zrealizowanych projektów to niebagatelna suma ponad 293 milionów zł. Udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny dane odnoszą się do całości projektów realizowanych na terenie danej gminy, nie tylko inwestycji  samorządowych.  Uwzględnione są projekty realizowane w partnerstwach, przez samorząd powiatowy i wojewódzki, Lokalną Grupę Działania, a także przedsiębiorstwa komunalne i prywatne.

Od kilku lat gmina Sanok intensywnie inwestuje sięgając po środki unijne i pozabudżetowe w rozwój naszego regionu. Mamy jasno określone priorytety i kierunki działań. Od lat funkcjonuje u nas budżet, w którego tworzeniu ogromny udział mają nasi mieszkańcy. W gminie zatrudniamy osoby mające odpowiednie doświadczenie w realizacji potrzebnych nam projektów. Miejsce w rankingu jest miłym efektem naszej ciężkiej pracy – podsumowuje Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Dane ujęte w Rankingu dotyczą podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych na dzień 30 czerwca 2015 r., przy uwzględnieniu kosztów niekwalifikowalnych. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2007-2013 dostępnych w ramach programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególnych RPO. Dane pochodzą z Krajowego Systemu Informatycznego.

Główne kierunku działań inwestycyjnych na terenie gminy Sanok to sieci wodociągowe i kanalizacyjne, termomodernizacja i rozbudowa infrastruktury oświatowej i kulturalnej, budowa i remonty dróg, rozbudowa bazy sportowej i turystycznej, projekty szkoleniowe i edukacyjne, informatyzacja oraz promocja atrakcji naszej gminy w kraju i zagranicą.

Euroboisko w Pakoszowce

Euroboisko w Pakoszówce

Otwarcie stadionu w Pisarowcach

Otwarcie boiska w Pisarowcach

Plac zabaw w Falejowce

Plac zabaw w Falejówce

Pompownia sciekow

Pompownia ścieków

materiał nadesłany

30-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)